Haberler

07 Ağustos 2015

Kırgız Polislere Seçim Döneminde Düzen Koruma Eğitimi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve T.C. Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliğinde Kırgızistan’da seçim döneminde düzen koruma eğitim kursu düzenlendi.

TİKA ile T.C. Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliğinde Türkiye ile güvenlik işbirliği içerisinde olan ülkelerin emniyet teşkilatları arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi, özellikle polis eğitim kurumları arasında eşgüdüm ve işbirliğinin sağlanması amacıyla “Uluslararası Polis Eğitimi Projesi” yürütülüyor. Bu çerçevede 4 Ekim 2015 Parlamento seçimlerine hazırlık kapsamında Kırgız Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığında Seçim Döneminde Düzeni Koruma eğitim kursu gerçekleştirildi. Eğitim kursuna Türkiye Emniyet Genel Müdürlüğü’nden eğiticiler katıldı.

Kırgızistan’da Ekim ayında yapılacak olan seçimlerde Kırgız polisinin güçlendirilmesine yönelik eğitimin sertifika töreninde TİKA Bişkek Koordinatörü Dr. Seyit Ali Avcu, Kırgızistan’ın 2010 yılında parlamenter sisteme geçtiği ve adil bir seçimin yapıldığını belirtti. TİKA Bişkek Koordinatörü Avcu, 4 Ekim 2015’te yapılacak seçimlerin de huzur ve düzen içinde geçmesi için TİKA’nın seçim güvenliği eğitimini desteklediğini ifade etti.

Söz konusu özel eğitim kursuna Kırgız tarafından 31 üst düzey polis katılarak sertifikalarını aldı. 

Sonraki Haber

Karadağ’da Sürdürülebilir Tarım Projelerine Destek Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA)  Karadağ Tarım Bakanlığı işbirliğinde uygulamaya konulan Karadağ’da Meyveciliğin Geliştirilmesi Projesi kapsamında Karadağ’ın Byelo Polye şehrine bağlı Bistritsa Beldesinde yaşayan yetiştiricilere zirai ilaçlama malzemeleri ve fidan gelişimi ürünleri desteğinde...