Haberler

16 Ocak 2014

Kazakistan'da Perzent Çocuk Evine Malzeme ve Ekipman Desteği

Kazakistan’ın Almatı Vilayeti Karasay İlçesinde bulunan Perzent Çocuk Evi’ne Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajanı Başkanlığı tarafından malzeme ve ekipman desteğinde bulunuldu.

Kazakistan’ın Almatı Vilayeti Karasay İlçesinde 2009 yılında kurulan Perzent Çocuk Evi, yetim çocukların sevgi, huzur ve şefkat atmosferinde her türlü ihtiyaçlarının en iyi şekilde karşılanmasına ev ortamında hizmet veren ilk ve tek yetimhane olma özelliğini taşıyor.

Kazakistan’da yetim çocukları geleceğe hazırlama amacında faaliyet gösteren söz konusu çocuk evi, yardıma muhtaç çocukların eğitimlerini ve onların aile şefkati ile hayata hazırlanmalarını sağlıyor. 1000 metrekarelik bir alan üzerine kurulu olan çocuk evinde, hayırseverlerin desteğiyle 43 kimsesiz ve yetim çocuk yetiştiriliyor.

Bu kapsamda TİKA tarafından Perzent Çocuk Evi’nde yardıma muhtaç çocukların daha iyi şartlarda eğitim almaları için bir proje gerçekleştirildi. Proje kapsamında TİKA’nın desteğiyle, anne babası vefat etmiş veya ailesi tarafından terk edilmiş çocuklara daha nezih bir ortamda hizmet sunulması maksadıyla anılan çocuk evine malzeme ve ekipman desteğinde bulunuldu.

TİKA tarafından temin edilen ahşap yatak, dolap, kanepe, yastık, nevresim takimi, yorgan gibi tefrişat malzemeleri ve diğer cihazlar Perzent Çocuk Evi yetkililerine teslim edildi.

Sonraki Haber

Nepal'e Çocuk Yoğun Bakım Üniteleri Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından Nepal’in başkenti Katmandu’da bulunan Siddhi Memorial Hospital’da kullanılmak üzere temin edilen çocuk yoğun bakım üniteleri, düzenlenen törenle yetkililere teslim edildi. TİKA, En Az Gelişmiş Ülkeler içerisinde en az...