Haberler

01 Ağustos 2014

Kazakistan Milli Savunma Üniversitesi'ne Atatürk Sınıfı Açıldı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetleri işbirliğinde Kazakistan Milli Savunma Üniversitesi’ne Atatürk Sınıfı açıldı.

TİKA, Kazakistan’da gerçekleştirdiği projelerle faaliyetlerine devam ediyor. Kazakistan’da farklı alanlarda önemli projelere imza atan TİKA tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri ile işbirliğinde Kazakistan’ın Şuçinsk şehrinden başkent Astana’daki yeni kampüsüne taşınan Kazakistan Milli Savunma Üniversitesi’ne Türk Atatürk Sınıfı açıldı. 

Kazakistan Milli Savunma Üniversite’nin 2014-2015 öğretim yılında faaliyete geçecek olan yeni kampüsünde açılan Atatürk sınıfına, bilgisayar, server ve video kameranın yanısıra, Türk savaş tarihine ilişkin görseller ve kitaplar temin edildi. Sınıfta, Türkçe dersleri verilmesi ve Türkiye’den gelen subaylar tarafından Kazakistanlı subaylara Türk askeri sistemi hakkında dersler verilmesi planlanıyor. Yüksek lisans ve doktora seviyesinde eğitim veren üniversite ile Harp Akademileri arasındaki işbirliğinin önümüzdeki yıllarda artarak devam etmesi bekleniyor.

Sonraki Haber

TİKA Kuzey Irak'ta Türkmenlerin Yanında

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Irak’ın Erbil kentine gelen Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı Başkanı Dr. Serdar Çam ve beraberindeki heyet, Irak’ın Erbil kentinde yaklaşık bin ailenin kaldığı Hazer Çadır Kampı’nı ziyaret etti. Faaliyet gösterdiği...