Haberler

09 Temmuz 2014

Kazakistan Görme Engelliler Birliğine İlaç ve Ekipman Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından Kazak Görme Engelliler Birliği’ne ilaç ve ekipman desteğinde bulunuldu.

TİKA Kazakistan’da birçok alanda gerçekleştirdiği projelerle faaliyetlerine devam ediyor. Bu çerçevede TİKA tarafından Kazakistan Görme Engelliler Birliği’ne ilaç ve ekipman desteğinde bulunuldu. Kazak Görme Engelliler Birliği, 1. ve 2. dereceden görme engellilere sağlık durumlarını iyileştirme, beceri edinme, sosyal hayata, spor ve müzik faaliyetlerine katılma gibi konularda destek oluyor. Derneğin Astana Şubesi’nin 450 üyesi bulunuyor.

Derneğin faaliyetlerini desteklemek kapsamında TİKA tarafından temin edilen ilaçlar ile müzik stüdyosu ekipmanı düzenlenen törenle yetkililere teslim edildi. TİKA tarafından temin edilen ilaçlar görme engellilere dağıtılacak. Müzik ekipmanları ise müzikle iştigal eden üyelerin daha profesyonel şartlarda kayıt yapmasına imkan sağlayacak.

Kazakistan Milli Kütüphanesi görme engelliler bölümünde düzenlenen malzeme teslim töreninde, Kazak Görme Engelliler Birliği Üyeleri müzik dinletisi sunarak TİKA’ya teşekkürlerini ifade ettiler.

Sonraki Haber

Gine Bissau Televizyonu'na Malzeme Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından Gine Bissau’nun tek devlet televizyon kanalı olan Gine Bissau Televizyonu’na malzeme desteğinde bulunuldu. Gine Bissau’nun tek devlet televizyon kanalı olan Gine Bissau TV’ye, TİKA tarafından stüdyo malzemeleri desteği...