Haberler

01 Haziran 2018

Kazakistan’da TİKA İftarı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Kazakistan'ın Almatı şehrinde akademisyenlere ve üniversite öğrencilerine iftar programı düzenlendi.

TİKA tarafından Kazakistan'ın Almatı şehrinde akademisyenlere ve üniversite öğrencilerine iftar verildi. Almatı Yabancı Diller ve Mesleki Kariyer Üniversitesi'nde verilen iftara Kazakistan İlimler Akademisi Başkanı, Nur Mübarek Üniversitesi Rektörü, Yabancı Diller ve Mesleki Kariyer Üniversitesi Rektörü ve akademik personeli, Almatı Başkonsolosluğu çalışanları, Din İşleri Bakanlığı Almatı Müdürlüğü yetkilileri ile diğer üniversitelerden akademisyenler ve​ 150’ye yakın öğrenci olmak üzere toplam 250 kişi katıldı.

İftarda konuşan TİKA Dış İlişkiler ve Ortaklıklar Dairesi Başkanı Dr. Mehmet Yılmaz, kadim Türk-Kazak kardeşliğine değinerek, Türk Dünyası'nın ortak değerlerine vurgu yaptı. Yılmaz, ayrıca, TİKA'nın kardeşlik duygularıyla dünyanın çeşitli bölgelerinde yaptığı karşılıksız yardımları tanıttı. Rektör Sabri Hizmetli ise, TİKA'nın Kazakistan'a ve üniversitelerine olan yardımlarına ve düzenlenen iftar programına teşekkür etti. Diğer katılımcılar da söz alarak Ramazan'ın anlam ve önemini vurguladılar ve TİKA'ya iftar için teşekkürlerini ifade ettiler.

Ayrıca, Kazakistan'ın en büyük camisi olan Astana Hazret Sultan Camii'nin aşhanesinde TİKA tarafından verilen iftar yemeğinde 600 kişi iftarını yaptı. Önümüzdeki günlerde Kazakistan'daki TİKA iftarları devam edecek.

Sonraki Haber

Brezilya’da TİKA İftarı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Afrika kökenli Brezilyalıların Sao Paulo'daki Bilal Al Ghabash Mescidi'nde verdiği iftarla ihtiyaç sahibi Müslümanları bir araya getirdi. TİKA'nın desteği ile Türkiye'nin Sao Paulo Başkonsolosluğu'nun organizasyonunda gerçekleştirilen programa Sao...