Haberler

14 Ağustos 2015

Karadağlı Polislere Yönelik Eğitim Programları Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile T.C. Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen Uluslararası Polis Eğitimi İşbirliği projesi kapsamında, Karadağ Emniyet Müdürlüğü mensuplarına yönelik verilen Temel Polis Dalgıç Eğitim Programı devam ediyor. 

TİKA organizasyonuyla Türkiye’de gerçekleştirilen proje kapsamında, Karadağ Emniyet Müdürlüğü’nden görevlendirilen 9 kişilik uzman polis kursiyer grubuna Çanakkale’de iki haftalık Temel Polis Dalgıç Eğitimi konulu eğitim programı düzenleniyor.

TİKA ile Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliğinde, Türkiye'nin güvenlik işbirliği içerisinde olduğu ülkelerdeki emniyet teşkilatları ile gelecekte gerçekleştirilecek ortak çalışmalara temel oluşturulabilecek uygun bir zemin hazırlanması, polislik uygulamalarındaki uluslararası standartların yaygınlaştırılması, bölgesel güvenlik sorunlarına koordineli ve eşgüdüm halinde mücadele anlayışının geliştirilmesi amacıyla yürütülen ''Uluslararası Polis Eğitimi İşbirliği Projesi'' 2013 yılından bu yana devam ediyor.

2015 yılı  içerisinde planlanan dört eğitim programından ilki olan “Terörizme Yol Açan Radikalleşme Süreci ve Önleme Yöntemleri Kursu” 18 – 22 Mayıs 2015 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilmişti. Halen devam eden “Temel Polis Dalgıç Eğitimi”  dışında “Cinayet Suçu Soruşturma Teknikleri Eğitici Yetiştirme Kursu” ve “Kaçırılan ve Kayıp Çocukları Araştırma – Soruşturma Teknikleri Eğitici Yetiştirme Kursu” da 2015 yılı içerisinde gerçekleştirilmiş olacak.

Sonraki Haber

TİKA’nın Faaliyetleri Ukrayna’da Artarak Devam Edecek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Ukrayna Program Koordinatörü Hacı Bayram Bolat, Kiev Belediye Başkanı Vitaliy Kliçko’u makamında ziyaret etti. TİKA Ukrayna Program Koordinatörü Bolat, görüşmede yaptığı açıklamada TİKA’nın Ukrayna’da eğitim sağlık ve daha...