Haberler

16 Temmuz 2013

Karadağ'da Udg Üniversitesi 2013 Yılı Yaz Okulu Programına Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın desteğiyle gerçekleştirilen UDG Üniversitesi 2013 yılı yaz okulu programı tamamlandı.

Karadağ’ın özel üniversitelerinden biri olan UDG Üniversitesi, 2013 yılı yaz okulu programında Balkanlar ve Türkiye ele alındı. TİKA’nın katkılarıyla gerçekleştirilen 6 ülkeden 30 öğrencinin katılımıyla düzenlenen yaz okulu programı hakkında açıklamada bulunan UGD Üniversite Rektörü Veselin Vukotiç, Türkiye’nin bölgesel bir güç olmaya doğru hızlı ve güvenilir adımlarla ilerlediğini belirtti. Türkiye’nin ekonomisinin bir model olarak yaz okullarında işleneceğini ifade eden UGD Üniversite Rektörü Vukotiç, Karadağ’ın ekonomide itici gücünün üniversite eğitimleri olabileceğini, bu konuda Türk üniversiteleriyle işbirliğine açık olduklarını kaydetti. UGD Üniversite Rektörü Vukotiç ayrıca TİKA’ya verdiği destekten dolayı teşekkürlerini iletti.

Türkiye’nin Karadağ Büyükelçisi Mehmet Niyazi Tanılır ise Türkiye’nin son 15 yılda yaşadığı büyük atılımın kayda değer olduğunu belirtti. Türkiye’nin Karadağ Büyükelçisi Tanılır ayrıca TİKA’nın bölgesel bir güç olma yolunda ilerleyen Türkiye’nin dinamik bir kuruluşu olarak faaliyetlerine devam ettiğini belirtti.

Açılışta, TİKA’nın kuruluşu, çalışmaları ve Karadağ’daki faaliyetleri hakkında bir sunum yapıldı. 30 Haziran – 15 Temmuz tarihleri düzenlenen program, uzmanlar tarafından verilen seminerle tamamlandı.

Sonraki Haber

Bosna Hersekli Arıcılara Destek

Bosna Hersek’te Jepçe- Zeljeznopolye Kasabasında Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından yürütülen arıcılık projesi kapsamında arıcılık ekipmanları ve malzeme dağıtımı gerçekleştirildi. TİKA tarafından Zeljeznopolye’de iki yıldan bu yana uygulanan arıcılık projesi çerçevesinde arıcılık ekipmanları...