Haberler

19 Eylül 2013

Karadağ'da Nikşiç Meslek Lisesi'ne Modern Bir Bilgisayar Sınıfı Kuruldu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından, Karadağ’da Nikşiç Meslek Lisesi Bilgisayar Sınıfı’nın tadilatı gerçekleştirilerek donanım desteğinde bulunuldu.

Karadağ’da birçok alanda projeler gerçekleştiren TİKA, Karadağ’daki Nikşiç Meslek Lisesi Bilgisayar Sınıfı’na tadilat ve alt yapı donanım desteğinde bulunarak projelerine bir yenisi daha ekledi. TİKA tarafından tadilatı ve alt yapı donanımı desteği verilen Nikşiç Meslek Lisesi Bilgisayar Sınıfının açılışına, Karadağ Milli Eğitim Bakanı Slavoljub Styepoviç, Türkiye Karadağ Büyükelçisi Mehmet Niyazi Tanılır, Nikşiç Belediye Başkanı Veselin Grbovic ve TİKA yetkilileri katıldı.

Karadağ Milli Eğitim Bakanı Styepoviç, açılış töreninde yaptığı konuşmada, açılışı yapılan bilgisayar sınıfının Nikşiç şehri ve Nikşiç Meslek Lisesi öğrencilerinin eğitim şartlarını yükseltmesinde büyük bir rol oynayacağını ifade etti. Karadağ Milli Eğitim Bakanı Styepoviç, desteklerinden dolayı Karadağ hükümeti ve tüm Karadağ vatandaşları adına, TİKA’ya teşekkürlerini iletti.

Türkiye’nin Karadağ Büyükelçisi Tanılır ise, iki ülke arasındaki dostluk bağlarının günden güne geliştiğini kaydetti. Türkiye’nin Karadağ Büyükelçisi Tanılır; TİKA tarafından sağlanan bu destekle meslek lisesinde öğrenim gören öğrencilere daha kaliteli bir eğitim verilme imkanı sağlanacağını belirtti. TİKA tarafından Nikşiç Meslek Lisesi’nin bilgisayar sınıfının tadilatı gerçekleştirilerek, gerekli tüm bilgisayar ve altyapı donanımı temin edildi. Nikşiç Meslek Lisesi’ne modern bir bilgisayar sınıfı kuruldu.

Sonraki Haber

TİKA Heyetinin Macaristan Temasları Başladı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı heyeti, Kanuni Sultan Süleyman’ın kalbi ve iç organlarının gömülü olduğu belirtilen Zigetvar Kalesi yakınlarındaki yerin tespiti amacıyla görüşmelerde bulunmak üzere Macaristan’da çalışmalarına başladı. Heyet, Macaristan ziyareti kapsamında başkent Budapeşte’de...