Haberler

02 Temmuz 2016

Karadağ’da TİKA İşbirliğinde Uyuşturucuyla Mücadele Programı Başladı

Karadağ’da uyuşturucu maddelerin zararlarına karşı ortaokul ve lise çağındaki gençler ve velileri bilinçlendirmek amacıyla başlatılan program çerçevesinde Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından basımı gerçekleştirilen ve Karadağ’da tüm okullarda dağıtımı yapılacak olan “Karadağ’da Uyuşturucu Kullanımına Karşı Gençleri Bilinçlendirme Broşürü’nün tanıtımı, düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

TİKA, Karadağ Uyuşturucu Rehabilitasyon Merkezi ve Uluslararası Polis Birliği (IPA) Karadağ Temsilciliği işbirliğinde Karadağ’da okul çağındaki gençler arasında yaygınlaşan uyuşturucu madde kullanımına karşı ülke çapındaki ortaokul ve liselerde öğrenim gören gençleri bilinçlendirme ve farkındalık yaratmaya yönelik hazırlanan Karadağ’da Uyuşturucu Kullanımına Karşı Gençleri Bilinçlendirme Broşürünün tanıtım toplantısı, Karadağ’ın Bar şehrinde gerçekleştirildi. Söz konusu broşürün tanıtımı toplantısına Uluslararası Polis Birliği (IPA) Karadağ Başkanı Vojislav DRAGOVİÇ, Karadağ Emniyet Teşkilatı Yetkilileri, Karadağ Uyuşturucu Rehabilitasyon Merkezi Yetkilileri, Karadağ Öğrenci Meclisi Üyeleri ve TİKA yetkilileri katıldı.

Tanıtım töreninde konuşan  TİKA Podgoritsa Program Koordinatör Yardımcısı Murat Ölçenoğlu, Karadağ genelindeki tüm okul ve öğrenci yurtlarında dağıtılacak olan 16 sayfalık “Karadağ’da Uyuşturucu Kullanımına Karşı Gençleri Bilinçlendirme Broşürü”nün hem uyuşturucu kullanımının önüne geçilmesi hem de uyuşturucunun gençler üzerindeki olumsuz etkilerinin gösterilerek toplumda farkındalık yaratılması konusunda önemli bir fayda sağlayacağını belirtti. Özellikle gençlerin zihin ve beden sağlığının korunmasının tüm bireyler için bir vazife olduğunu kaydeden Koordinatör Yardımcısı Ölçenoğlu, Uluslararası Polis Birliği (IPA) ile işbirliği içerisinde gerçekleştirilen söz konusu sosyal sorumluluk projesinde TİKA olarak yer almaktan dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Uluslararası Polis Birliği (İPA) Karadağ Temsilciliği Başkanı Vojislav Dragoviç ise yaptığı konuşmada projenin önemine vurgu yaparak, Karadağ’da uyuşturucu kullanımının önüne geçilmesi konusunda herkesin üzerine düşen vazifeyi yerine getirmesi gerektiğini kaydetti. Söz konusu projenin TİKA ile İPA arasında gerçekleştirilen ilk proje olduğunu belirten Dragoviç,  iki kurum arasındaki işbirliğinin gelecek projelerde de devam etmesini temenni ettiklerini belirterek TİKA’nın Karadağ Emniyet Teşkilatına yönelik yaptığı tüm desteklerden dolayı TİKA’ya teşekkürlerini sundu.

Tanıtım toplantısı, Karadağ Uyuşturucu Rehabilitasyon Merkezi psikologları tarafından Uyuşturucu ile Mücadele konusunda öğrencilere yönelik yapılan sunum ile son buldu.

Sonraki Haber

Erbilli Yetim Çocuklar TİKA'nın İftarında Buluştu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Irak'ın Erbil kentindeki 300 aileye iftar yemeği verdi. İftara Erbil'deki yetimhanelerde kalan 4 yaş ile 22 yaş aralığı çocuklar da katıldı. İftar yemeğine Erbil Valisi Nevzat Hadi, Türkiye'nin Erbil...