Haberler

24 Haziran 2015

Kamerun’da Kadın Sığınma Evine Destek

Kamerun’un başkenti Yaounde’de bulunan kadın sığınma evinin tadilatı Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından yapıldı.

TİKA, Kamerun’da gerçekleştirdiği projelerle faaliyetlerine devam ediyor. Bu kapsamda Kamerunlu Kadınların birçok alanda sosyal faaliyet gerçekleştirdiği, okuma-yazma kurslarının düzenlendiği, çeşitli alanlarda mesleki eğitimin verildiği ve kadınlara psikolojik tedavi ve desteğin sağlandığı Yaounde kadın sığınma evinin tadilatı TİKA tarafından yapıldı.

Özellikle şiddet mağduru kadınlara destek veren ve destek programı süresince kadınların konaklanmasına da imkân verilen kurumda, kadınlara psikolojik destek ve tedavinin yanı sıra ekonomik bağımsızlıklarını kazanabilmeleri amacıyla, kuaförlük, dikiş, bilgisayar kullanımı gibi bazı alanlarda mesleki eğitim veriliyor.

Yapılan tadilat çalışmaları sonucunda, üç katlı binanın su ve elektrik tesisatı ile bütün lavaboları yenilenirken, su sıkıntısı çekilen Kadın Sığınma evi için su deposu yapıldı. Bütün katlara suyun ulaşması sağlanırken Kadın Sığınma Evi için önümüzdeki günlerde donatım desteği de yapılması planlanıyor.

Sonraki Haber

Kabil Üniversitesi Ziraat Fakültesi Deneme Bahçesine Su Kuyusu ve Damlama Sistemi Kuruldu

Kabil Üniversitesi’nde Ziraat Fakültesi öğrencilerine tahsis edilen alana kurulan deneme bahçesine Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından derin su kuyusu açılarak otomatik damlama sistemi kuruldu. TİKA, Afganistan’da gerçekleştirdiği projelerle faaliyetlerine devam ediyor. Bu...