Haberler

17 Eylül 2015

Kamerun’da Aile Eğitimine Destek

Kamerun’un Başkenti Yaounde’de bulunan Tsinga Kadın ve Aile Eğitim Merkezinin tadilatı Türk işbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından gerçekleştirildi.

TİKA, Kamerun’da gerçekleştirdiği projelerle faaliyetlerine devam ediyor. Bu kapsamda Kamerun Devleti tarafından 1960 yılında inşa edilen ancak 55 yıldır herhangi bir bakım ve onarım görmeyen Kamerun Kadın ve Aile Bakanlığına bağlı TSINGA Eğitim Merkezinin tadilatı TİKA tarafından yapıldı. Bir konferans salonunun da tesis edildiği Eğitim Merkezinde elektrik ve su tesisatı ile kapı ve pencereler tamamen yenilendi.

Ayrıca merkezin iç-dış boyası yapılarak kullanılamayan ortak kullanım alanları yeniden kullanıma hazır hale getirildi. Kamerunlu kadınlara ve geliri olmayan ailelerin çocuklarına yönelik eğitimin verildiği merkezde öğrencilere kuaförlük, aşçılık, ağırlama, giyim, yerel el sanatları ve bilgisayar alanında eğitim veriliyor.

Tsinga Kadın ve Aile Eğitim Merkezinin donatım ihtiyacının da önümüzdeki günlerde TİKA tarafından karşılanması planlanıyor.

Sonraki Haber

Ahıska Türkleri 70 Yıl Sonra Vatanlarında

Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği’nde (SSCB) İkinci Dünya Savaşı'nın sonlarına doğru, 14 Kasım 1944'te, bugünkü Gürcistan'ın Ahıska bölgesinden Kırgızistan'a sürülen Türklerden hayatta olan kadınlardan oluşan bir grup, 70 yıl aradan sonra Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı...