Haberler

27 Aralık 2015

Kamerun’da A.C.E.C Derneği’nin Kültür Merkezi’ne Bilgisayar Sınıfı Desteği

Kamerun’da hizmet veren sivil toplum kuruluşu Association Camerounaise Pour L’Education et la Culture (A.C.E.C) Derneğine Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Bilgisayar Sınıfı kuruldu.

Kamerun yerelinde özellikle gençlere çeşitli alanlarda eğitim imkânı sağlayan A.C.E.C Derneği’ne ait kültür merkezinde TİKA tarafından bilgisayar sınıfı tesis edildi. Kamerun’da hizmet veren ülkemiz sivil toplum kuruluşlarıyla da zaman zaman işbirliği yapmakta olan dernekte Türkçe dersleri de veriliyor.

TİKA Kamerun Yaounde PKO Koordinatörü Dr. Alparslan Çevik konu ile yaptığı açıklamada, TİKA’nın Kamerun’daki faaliyetlerinin başlamasından bugüne kadar sivil toplum kuruluşlarına önemli destekler verildiğini belirterek, bazı derneklerin vasıta, mobilya, eğitim materyalleri ve teknik donatım gibi ihtiyaçlarının karşılandığını, bu sayede hizmetlerinin toplumun her katmanına ulaştığını vurguladı.

TİKA Kamerun Yaounde PKO Koordinatörü Dr. Çevik, TİKA tarafından gerçekleştirilen söz konusu projelerle özellikle gençlerin birçok alanda eğitim görmesinin sağlandığını ifade etti. ACEC Derneğine TİKA tarafından bilgisayar sınıfı tesis edilmesinin derneğin her alanda daha etkili çalışmalar yapmasına imkân sağladığını belirten Dr. Çevik, Kamerun genelinde STK’lara desteğin artarak devam edeceğini sözlerine ekledi.

Sonraki Haber

Senegalli Marangoz Ustalarına Mobilyacılık Eğitimi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Senegal Thies Meslek Odası işbirliğinde Senegal Thies Meslek Odası üyesi 10 kişiden oluşan marangoz ustalarına Mobilyacılık Eğitimi düzenlendi. TİKA, Senegal’de gerçekleştirdiği projelerle faaliyetlerine devam ediyor. Bu kapsamda...