Haberler

24 Ekim 2022

Irak'ın Eğitim Altyapısına Destek

Bağdat’ın Sadr City bölgesindeki merkezi anaokullarından biri olan Katrunneda Anaokulu, donanımının TİKA tarafından tamamlanması sonrası 2022-2023 eğitim öğretim faaliyetlerine başladı.

“Eğitim Destek Projesi” kapsamında Katrunneda Anaokulu’nun ihtiyaç duyduğu öğrenci masası ve sandalyeleri, klima tertibatları, sınıfların halı ve perdeleri temin edildi. Öğretmenler odası ve mutfak için gerekli ekipmanların donanımı sağlandı.

Gerçekleştirilen açılış töreninde konuşan TİKA Bağdat Koordinatörü Mustafa Yazıcı, TİKA olarak bölgenin en büyük ana okullardan biri olan Katrunneda Anaokulu’nun eğitim altyapısına katkı sunmuş olmaktan dolayı büyük mutluluk duydukları kaydetti.

Katrunneda Anaokulu hakkında

Bağdat’ta iki buçuk milyon nüfuslu Sadr City Bölgesi’nde bulunan ve 2011 yılında kurulmuş olan Katrunneda Anaokulu,  bölgedeki devlete ait az sayıda anaokulundan biri olup, devlet desteklerinin yetersiz olması sebebiyle kısıtlı imkânlarla eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmekteydi.

Ülke genelinde TİKA tarafından gerçekleştirilen eğitim destek projelerinin bir devamı olan söz konusu proje ile 450’den fazla öğrenciye hizmet veren Katrunneda Anaokulu’nun fiziki altyapısının iyileştirilerek Irak’ta eğitim altyapısının güçlendirilmesine katkıda bulunuldu.

Sonraki Haber

TİKA, Ürdün’de “Tarımsal ve Yerli Üretim Eğitimi Merkezi” kurdu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) tarafından, Ürdün’ün başkenti Amman’da gençler, kadınlar ve küçük ölçekli çiftçilere yönelik tarımsal üretim, paketleme ve pazarlama konularında çeşitli eğitimlerin verileceği “Tarımsal ve Yerli Üretim Eğitimi Merkezi” kuruldu. Amman’ın batısındaki Dabug...