Haberler

04 Ekim 2022

Irak’ta Engelli Çocuklara TİKA Eli

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Irak’ın Zi-Kar şehrinde yaşamlarını sürdüren engelli çocuklar yararına 30 adet elektrikli sandalye temin edildi.

TİKA ve Irak Beyin Felçli Çocuklar Derneği iş birliğinde “Güney Irak Engelli Çocuklar Sosyal Hayata Katılım Destek Projesi” kapsamında Irak’ın Zi-Kar şehrinde yaşamlarını sürdüren engelli çocuklar yararına 30 adet elektrikli sandalye temin etti. Bu projeyle engelli çocukların toplumdaki sosyal eşitliğe erişmeleri için kolaylık sağlaması hedefleniyor.

Engelli çocuklar yeterince desteklenemiyor

Sandalyelerin ailelere dağıtımında hazır bulunan Zi-Kar Milletvekili Sadık es-Slîtî, çocuklara verilen desteklerden ve ülke genelinden yaptıkları pek çok projeden dolayı TİKA’ya teşekkür etti. Irak’ın güneyindeki illerde maddi imkânsızlık ve sağlık hizmetlerine ulaşımda yaşanan sorunlar sebebiyle engelli çocuklar devlet tarafından yeterince desteklenemiyor.

Özellikle beyin felci sebebiyle engelli durumunda olan kişi sayısının ülke genelinde 200 binden fazla olduğu belirtiliyor.

Sonraki Haber

TİKA'dan Kuzey Makedonya Devlet Radyo Televizyonu'na Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından sağlanan destek ile yenilenen Kuzey Makedonya Devlet Radyo Televizyonu'nun (MRTV) Etnik Guruplar Kanalı Stüdyosu törenle hizmete açıldı. Törene, TİKA Başkan Yardımcısı Mahmut Çevik ve MRT 4 Belgesel...