Haberler

17 Mart 2016

ICAPP İnsan Ticareti Çalıştayı Pakistan’da Gerçekleştirildi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Kore İşbirliği Ajansı (KOICA) işbirliğinde 3’üncü Asya Siyasi Partiler Uluslararası Konferansı (ICAPP) İnsan Ticareti Çalıştayı, Pakistan’ın Başkenti İslamabad’da gerçekleştirildi.

TİKA, faaliyet gösterdiği coğrafyalarda gerçekleştirdiği projelerine yenilerini eklemeye devam ediyor. Bu kapsamda TİKA ve KOICA işbirliğinde 3’üncü Asya Siyasi Partiler Uluslararası Konferansı (ICAPP) İnsan Ticareti Çalıştayı, Pakistan’ın Başkenti İslamabad’da gerçekleştirildi. Çalıştaya Türkiye’nin yanı sıra Afganistan, Azerbaycan, Bangladeş, Butan, Filistin, Kamboçya, Hindistan, Japonya, Kore Cumhuriyeti, Malezya, Myanmar, Nepal, Bangladeş, Singapur, Sri Lanka’dan birçok siyasi parti temsilcisi katıldı.

Her yıl binlerce insan kendi ülkelerinde ya da dışarıda insan tacirlerinin eline düşüyor. Dünyada hemen her ülke insan ticaretinde başlangıç, transit ya da hedef olarak yer alıyor. Bu küresel soruna çözüm bulmak için küresel ve ortak stratejiler üretilmesi gerekiyor.

Bu bağlamda geçtiğimiz yıl TİKA’nın da desteğiyle ikincisi Kamboçya’da gerçekleştirilmiş olan İnsan Ticareti Çalıştayları’nda konunun ciddiyeti ve aciliyeti yönünde farkındalığın artırılması, sınır ötesi işbirliği ağlarının oluşturulması ve hızlı cezalandırma sistemlerinin kurulması konularına odaklanıldı.

Bu yıl gerçekleştirilen 3’üncü Asya Siyasi Partiler Uluslararası Konferansı (ICAPP) İnsan Ticareti Çalıştayı sonunda “İslamabad İnsan Ticareti Bildirgesi” kabul edildi. Açılış oturumu ICAPP Kadın Kolları Eş-başkanı Meryem Göka tarafından yönetilen çalıştayda TİKA’ya sağlamış olduğu destek için teşekkür edildi.

Sonraki Haber

Yunus Emre Divanı TİKA Katkılarıyla Boşnakça'ya Çeviriliyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ve Saraybosna Üniversitesi Şarkiyat Enstitüsünün işbirliğinde, Yunus Emre’nin hayatı, fikirleri ve Bosna Hersek’te Yunus Emre’nin yeri hakkındaki bilgilere de yer verilecek olan Yunus Emre’ye ait seçme şiirlerden oluşan Yunus...