Haberler

17 Temmuz 2020

Hırvatistan Cumhurbaşkanı’ndan TİKA’ya Teşekkür Belgesi

Hırvatistan Cumhurbaşkanı Sayın Zoran Milanovic, kurulduğu 2016 yılından bu yana Hırvatistan’da 80’in üzerinde proje ve faaliyet gerçekleştiren TİKA’ya teşekkür belgesi takdim etti.

Cumhurbaşkanı Sayın Zoran Milanovic’in Ekonomi Danışmanı Velibor Mackic, TİKA Zagrep Program Koordinasyon Ofisi’ni ziyaret ederek teşekkür belgesini Zagreb Kurucu Program Koordinatörü olarak görev yapan Haşim Koç’a takdim etti. Mackic, 4 yıllık görev süresi boyunca eğitimden kültüre birçok sektörde TİKA tarafından Hırvatistan’da gerçekleştirilen projelerdeki başarısı ve işbirliği için kendisini tebrik etti. Teşekkür belgesi, Hırvatistan devletince ilk kez, Hırvatistan vatandaşı olmayan ve sivil bir şahsa verildi. 

1 Mart 2016 tarihinden bu yana Hırvatistan’da faaliyet gösteren TİKA Program Koordinasyon Ofisi, ülke genelinde çeşitli alanlarda gerçekleştirilen 80’in üzerinde proje ve faaliyet gerçekleştirdi. İki ülke arasındaki işbirliğinin her alanda artması hedefleyen TİKA, kuruluşundan bu yana Türkiye’nin tanınırlığına katkıda bulunuyor. 

Sonraki Haber

TİKA’dan Gambiya'da '15 Temmuz' Fotoğraf Sergisi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) tarafından, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında, Gambiya’da AA'nın fotoğraflarından oluşan sergi açıldı. Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki hain...