Haberler

16 Kasım 2017

Herat Başsavcılığı’na Ekipman Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Afganistan İslâm Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı Herat Başsavcılığına ekipman desteğinde bulunuldu.

TİKA, faaliyet gösterdiği coğrafyalarda gerçekleştirdiği projelere yenilerini eklemeye devam ediyor. Bu kapsamda Herat’ta farklı sektörlerde önemli projelere imza atan TİKA tarafından Afganistan İslâm Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı Herat Başsavcılığına ekipman desteğinde bulunuldu.

TİKA tarafından temin edilen ekipmanlar düzenlenen törenle yetkililere teslim edildi. Herat Başsavcısı Hâce Abdülhak Ahmedî, TİKA Herat Koordinatörü Ali Ergun Çınar’ın hazır bulunduğu teslim töreninde açıklamada bulunan Herat Başsavcısı Hâce Abdülhak Ahmedî, ofis ekipmanlarının teslimi dolayısı ile TİKA’ya teşekkür ederek bundan böyle başta adalet teşkilatı olmak üzere Türkiye’nin bu seçkin müessesesi ile Herat ve Batı Afganistan bölgesinde adalet sisteminin altyapısını geliştirmek amacıyla işbirliği beklentisi içinde olduklarını söyledi.

TİKA Herat Koordinatörü Ali Ergun Çınar ise Herat Başsavcılığı ile kapasite geliştirme programları, dijital arşiv sistemi altyapısının oluşturulması ve diğer bazı hususlarda işbirliği yapmak istediklerini belirtti. Malzeme teslim programının ardından TİKA Herat Koordinatörü Ali Ergun Çınar, Başsavcı Hâce Abdülhak Ahmedî’nin refakatinde kadınlara karşı işlenen şiddet suçları ve yolsuzluklarla mücadele bürolarını da ziyaret edip görevlilerden bilgi aldı.

Sonraki Haber

TİKA'dan Karadağ'da Avrupa Judo Şampiyonası'na Destek

Avrupa Judo Şampiyonası, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın (TİKA) desteğiyle Karadağ'da gerçekleşti. 23 yaş altı Avrupa Judo Şampiyonası, TİKA’nın desteğiyle Karadağ'ın başkenti Podgoritsa'da düzenlendi. Şampiyonasına aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 14 farklı kategoride 40 ülkeden...