Haberler

29 Mayıs 2018

Herat’ta Engelli Vatandaşlara İftar Programı Düzenlendi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Afganistan Herat’ta Pîr-i Herat Vakfı tarafından yönetilen Dârülaceze’de iftar programı düzenlendi.

Hayırseverlerin bağışları ile ayakta duran vakıf, çok sayıda engelli, bakıma muhtaç kişileri bir ebeveyn şefkati ile barındırmakla kalmıyor, çoğunun kimsesi olmayan bu insanların rehabilitasyon ve zihinsel gelişimi yolunda bütün imkânsızlıklara rağmen ciddi çabalar sarf ediyor.

Yaklaşık 150 kişinin katıldığı iftar programında bir konuşma yapan TİKA Herat Koordinatörü Ali Ergun Çınar, Herat’ta daha önce ziyaret edip ihtiyaçlarını tespit ettikleri vakıfla ilgili hazırladıkları destek ve yardım projesini çok kısa bir süre içerisinde hayata geçireceklerini ifade ederek, her zaman Pîr-i Herat Vakfı’nın yanında olacaklarını söyledi.

Pîr-i Herat Vakfı Başkanı Abdülali Barakzai de TİKA’nın vakfa gösterdiği ilgi için teşekkür ederek, Türkiye’nin yanlarında olduğunu bilmenin kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi. Herat Milletvekili Mesude Keruhî, Afganistan Gazeteciler Birliği Başkanı Kadir Şahin ve şehrin manevi simalarından Veli Şah Behre de iftar programında hazır bulundu.

Sonraki Haber

TİKA Sudan’da Afrikalı Öğrencilerle İftarda Buluştu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Sudan Uluslararası Afrika Üniversitesi öğrencilerine iftar verdi. Başkent Hartum'daki üniversite kampüsünde düzenlenen iftar programına yaklaşık 300 öğrenci, üniversitelerin akademik kadroları ve sivil toplum kuruluşları katıldı. Türkiye'nin Hartum Büyükelçisi İrfan Neziroğlu, programda...