Haberler

10 Ocak 2017

Hartum Uluslararası İnsani Yardım Komisyonu Başkanlığına TİKA Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Sudan’da Hartum Uluslararası İnsani Yardım Komisyonu Başkanlığı’na  (H.A.C) tadilat ve donanım desteği verildi.

Sudan’da faaliyet gösteren tüm yabancı ve yerli sivil toplum kuruluşları ile teknik yardım kuruluşlarının faaliyetlerinden ve eyaletlerarası seyahat izinlerinden sorumlu olan ve aynı zamanda Darfur Eyaletlerinde mülteci politikalarıyla ilgilenen H.A.C‘nin konferans salonuna tadilat ve donanım desteğinde bulunuldu.

Yapmış olduğu çalışmalar ile Sudan’da önemli bir yere sahip olan H.A.C’ye, TİKA tarafından yapılan destek gerek Federal Hükümet ve gerekse Hartum Valiliği nezdinde büyük bir memnuniyetle karşılandı.

Proje kapsamında H.A.C binasının konferans salonunun aydınlatma, seslendirme, sahne, görüntüleme, perde/güneşlikler ile birlikte salonun diğer aksesuarları da yenilendi. Bunun yanı sıra TİKA tarafından temin edilen donanım malzemeleri ilgili birimlerde yetkililere teslim edildi.

Yapılan teslim töreninde konuşan H.A.C Başkanı Müsteşar Ahmad Mohamad Adam verilen destekten dolayı TİKA’ya teşekkürlerini sundu. Türkiye’nin Sudan’a verdiği değer ve bu kapsamda gerçekleştirdiği projelere ayrı ayrı değinen ve minnettarlığını yineleyen Adam, TİKA şahsında tüm Türkiye’ye selamlarını iletti.

Program, bahse konu Komisyonun faaliyetleri ile ilgili TİKA heyetine yapılan sunumun akabinde sona erdi.

Sonraki Haber

TİKA Karadağlı Öğrencileri Modern Sınıflara Kavuşturdu

Karadağ’ın Kotor şehrinde bulunan ülkenin en eski ve prestijli lisesi olan Kotor Fen Lisesinin donanımı Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından tamamlanarak hizmete açıldı. TİKA, Karadağ'da hem öğrenci ve öğretmenlerin çağın gereksinimlerine uygun,...