Haberler

26 Ocak 2020

Hanımefendi Emine Erdoğan Cezayir’de TİKA’nın Kurduğu Bilgisayar Sınıfının Açılışını Yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Cezayir’e gelen Emine Erdoğan, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Arezki Adjoud Okulu’nda yaptırılan bilgisayar sınıfının açılışını yaptı.

Okulun bilgisayar laboratuvarının açılış törenine katılan Emine Erdoğan, çocukların gösterilerini izledi, sınıfları gezerek TİKA'nın yaptığı tadilat ve teknik ekipman destekleriyle ilgili bilgi aldı.

“21. Yüzyil Afrika İçin Daha İyi Bir Yüzyıl Olacaktır”

Cezayir Kültür Bakanı Khalida Toumi'nin eşlik ettiği açılış töreninde bir konuşma yapan Emine Erdoğan, dost ve kardeş ülke Cezayir'de bulunmaktan duyduğu memnuniyetini dile getirerek, “Afrika, doğal zenginlikleri, kültürel birikimi ve güler yüzlü insanlarıyla geleceğe doğru yürümektedir. Umut ediyorum ki, 21. yüzyıl Afrika için daha iyi bir yüzyıl olacaktır” dedi.

Yeni nesillerin, teknolojik imkânlarla ne kadar çok buluşursa o kadar çok geleceğe hazır olacakları ve o derece başarılı olacaklarını vurgulayan Emine Erdoğan, “İşte bugün, ülkemizin dostluk eli TİKA tarafından kurulan bu bilgisayar laboratuvarını açıyoruz. Emeği geçen herkesi kutluyorum. Çocuklarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Eğitim hayatlarına olumlu katkılar sağlamasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Açılışta bir konuşma yapan Casbah Belediye Başkanı Ammar Zetili, Türkiye'ye ve TİKA'ya teşekkürlerini iletti. TİKA Başkanvekili Serkan Kayalar da okul ve TİKA'nın faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Açılışta, Emine Erdoğan'a Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun eşi Hülya Çavuşoğlu ile Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın eşi Şule Akar da eşlik etti.

Sonraki Haber

Emine Erdoğan Senegal'de Rehabilitasyon Merkezi Açtı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Senegal'de Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından modernizasyonu yaptırılan Ginddi Rehabilitasyon Merkezi'nin açılışını gerçekleştirdi. Senegal ziyaretinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a eşlik eden Emine Erdoğan'a, Senegal Cumhurbaşkanı Macky Sall'in eşi Meryem Faye...