Haberler

23 Şubat 2015

Gürcistan’ın Genç Kamu Görevlilerine Eğitim Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA)  ve Gürcistan Strateji ve Uluslararası Araştırma Derneği (GFSIS) işbirliği ile gerçekleştirilen Gürcistan Genç Kamu Görevlileri Eğitim Organizasyon Projesi’nin ikinci etabı tamamlandı.

Gürcistan’da görev yapan 175 genç diplomat, kamu görevlisi ve sivil toplum temsilcisinin başvuru yaptığı programa 24 kursiyer seçildi. Kursiyerler 7 ay süren eğitim sonunda sertifika almaya hak kazandı.Gürcistan Genç Kamu Görevlileri Eğitim Organizasyon Projesi’nin ilk etabı  Kasım 2013 ve Nisan 2014 tarihleri arasında yapılmış, 16 genç kamu görevlisi eğitimi tamamlamıştı. İlk etabın ardından programa gösterilen büyük ilgi üzerine toplam 55 ders ve 120 saatten oluşan ikinci etap eğitim programına başlandı.

Bakan ve Diplomatlar Eğitim Verdi

Eğitim programı çerçevesinde; Gürcistan Londra Büyükelçisi Revaz GAÇEÇİLADZE, GFSIS Başkanı ve Tiflis Devlet Üniversitesi Profesörü Alexsander RONDELİ, Savunma ve Dışişleri Eski Bakan Yardımcısı Nikoloz VASHAKIDZE, Eski milletvekili Giorgi TARGAMADZE, Eski Dışişleri Bakanı Grigol VAŞADZE, MGK Başkan Yardımcısı Teona AKUBARDIA, Eski Genelkurmay Başkanı Laşa BERİDZE, Özbekistan Eski Büyükelçisi Gigi KUBLASHIVILI, Atlantik Kurulu Başkanı Eski Savunma Bakanı Vasil SİHARULİDZE ve GİPA Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Tornike SHARASHENİDZE bilgi ve deneyimlerini genç kamu memurları ile paylaştı.

Gürcistan Genç Kamu Görevlileri Eğitimi ikinci etabının tamamlanmasıyla gerçekleştirilen sertifika töreninde konuşan T.C. Tiflis Büyükelçisi Zeki Levent GÜMRÜKÇÜ, iki ülke ilişkilerini değerlendirerek, sertifika alan memurlara başarılar diledi.

Gürcistan Strateji ve Uluslararası Araştırma Derneği (GFSIS) Başkanı Alexander RONDELİ de sertifika töreninde yaptığı konuşmada kursiyerlere böyle güzel imkânlar sağladığı ve eğitim hedeflerinin gerçekleştirilmesi için yaptığı katkılardan dolayı Türkiye ve TİKA’ya teşekkür etti.  

Sonraki Haber

Macaristan’da Varosmajori Lisesi ve Kos Karoly İlkokulu’nun Coğrafya Sınıfı'na Tadilat ve Donanım Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından, Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de bulunan Varosmajori Lisesi ve Kos Karoly İlkokulu’nun Coğrafya sınfının tadilatı yapılarak donanım desteğinde bulunuldu. TİKA, Macaristan’a yonelik proje ve faaliyetlerine devam ediyor. Bu kapsamda Macaristan’da...