Haberler

03 Aralık 2015

Gürcistan’da Liderlik Eğitim Projesi’nin 3. Etabı Tamamlandı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Gürcistan Strateji ve Uluslararası Araştırma Derneği (GFSIS) işbirliğinde gerçekleştirilen Mustafa Kemal Atatürk Liderlik Eğitim Projesi’nin 3. Etabı tamamlandı.

Gürcistan’da kamu yönetiminin geliştirilmesi, siyasi ve ekonomik reformlarının icra edilmesi, bölgesel işbirliğinin geliştirilmesine katkı sağlamak maksadıyla kurulan GFSIS uluslararası toplumun dikkatini Gürcistan’a çekmeye çalışıyor.

Gürcistan’da Kamu yönetiminde Türkiye’yi tanıyan yeni bir bürokratik yapının oluşturulması amacıyla TİKA ve GFSIS işbirliği ile gerçekleştirilen Mustafa Kemal Atatürk Liderlik Eğitim Projesi’nin 3. Etabının kapanışı, Türkiye’nin Tiflis Büyükelçisi Zeki Levent Gümrükçü ve çok sayıda davetlinin katılımıyla kursiyerlere sertifika dağıtımı töreni yapılarak gerçekleştirildi.

Çeşitli kriterlere tabi tutularak farklı bakanlıklardan sivil toplum örgütlerinden özenle seçilen kursiyerlere Türkiye ve Dış Politikası, Nükleer Denge ve Soğuk Savaş, Uluslararası Siyaset gibi konularda 55 dersten oluşan 120 saat eğitim verildi.

Proje kapsamında büyük çoğunluğunu Gürcistan devlet kadrolarında çalışan toplamda 100’e yakın kursiyere eğitim verilerek kursiyerlerin Türkiye’yi doğru tanımaları ve sempati kazanmaları sağlandı.

Sonraki Haber

Gökoğuz Yeri Sanayi ve Ticaret Odası’na Eğitim Salonu ve Dil Laboratuvarı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Moldova Cumhuriyeti Gökoğuz Yeri Sanayi ve Ticaret Odası bünyesinde 2011 yılından bu yana faaliyet gösteren İşletme Eğitimi Merkezi'ne eğitim salonu ve dil laboratuvarına tadilat ve donanım desteğinde...