Haberler

27 Haziran 2018

Gürcistan’da Gazi İşleri Genel Müdürlüğü’ne Teknik Altyapı Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Gürcistan Başbakanlığına bağlı Gazi İşleri Genel Müdürlüğü’ne teknik alt yapı desteğinde bulunuldu. 

Gazi İşleri Genel Müdürlüğü’nün teknik altyapısı TİKA desteğiyle yenilendi. TİKA tarafından gerçekleştirilen projeyle modern ve teknolojik imkânlara kavuşan Gazi İşleri Genel Müdürlüğü ile işbirliği artarak devam edecek.

TİKA tarafından gerçekleştirilen projenin teslim programında Gazi İşleri Genel Müdürlüğü Genel Müdürü emekli Tuğgeneral Vladimer İmnadze, Türkiye Cumhuriyeti ve TİKA’ya desteklerinden dolayı teşekkür ederek işbirliğinin devamı temennisinde bulundu. Açılışa T.C. Tiflis Büyükelçisi Fatma Ceren Yazgan, Gürcistan Parlamento Üyesi Tümgeneral Koba Kobaladze ve gaziler katıldı.

Sonraki Haber

TİKA’dan Meksika’nın Kırsal Kesiminde Yaşayan Çocukların Eğitimine Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Meksika’nın Morelos, Puebla ve Meksiko Eyaletleri’nin kırsal kesimlerinde bulunan eğitim birimlerine dijital kütüphane kurulumu yaptı. Meksika Eğitim Bakanlığı’na bağlı Eğitimi Geliştirme Ulusal Konseyi (CONAFE), Meksika’da sosyo-ekonomik seviyesi düşük...