Haberler

30 Temmuz 2016

Gürcistan’da FETÖ Terör Örgütüyle İlgili Bilgilendirme Toplantısı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın (TİKA) desteğiyle, Tiflis Büyükelçisi Zeki Levent Gümrükçü, diğer ülkelerin Elçilik temsilcileri, Gürcistan bürokrasisinden önemli bürokratlar, siyaset uzmanları, geçmiş dönem mezun olmuş kursiyerler, yeni dönem kursiyerleri, TİKA çalışanları, medya mensupları ve çok sayıda davetlinin katılımıyla Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) Darbe Girişimi ile ilgili Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda Tiflis Büyükelçisi Zeki Levent Gümrükçü Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016 günü kalkıştığı, Türkiye tarihinin en acımasız darbe girişimi hakkında konuşma yaptı.

Büyükelçi konuşmasında darbenin nasıl başladığını, nasıl geliştiğini, nasıl kontrol altına alındığını ve Türk halkı tarafından nasıl püskürtüldüğünü, Terör Örgütü’nün geçmişten günümüze devlet kadrolarına nasıl sızdığını, çalışma yöntem ve metodlarını ve FETÖ terör örgütü Lideri Fetullah Gülen hakkında katılımcılara ayrıntılı bilgi verdi. Gümrükçü,Türkiye'de 15 Temmuz'da meydana gelen darbe girişiminin FETÖ tarafından düzenlendiğini vurgulayarak, Türk milleti, hükümeti, muhalefet ve medyanın birlikte gösterdiği ortak çaba sayesinde bu girişimin başarısız olduğunu belirtti.

Darbe girişiminin FETÖ'nün yönettiği konusunda ortada çok net ve açık kanıtların olduğunu söyleyen Gümrükçü, Fetullah Gülen'in iadesi için Türkiye hükümeti tarafından ABD'ye gerekli dosyaların sunulduğunu dile getirdi.

Gece sonunda Gürcistan Stratejik ve Uluslararası Araştırmalar Vakfı (GFSİS) yöneticileri yaptıkları açıklamalarda; TİKA ve Gürcistan Strateji ve Uluslararası Araştırma Derneği, (GFSIS) işbirliği ile gerçekleştirilen “Mustafa Kemal Atatürk Liderlik Eğitim Projesi” kapsamında Gürcistan Genç Kamu Görevileri Eğitim Organizasyonun başarıyla devam ettiğini ve bu projenin Gürcistan’da Kamu yönetiminde Türkiye’yi tanıyan yeni bir  bürokratik yapının oluşturulmasına  büyük katkı sağladığını belirtti. 

Sonraki Haber

Karadağ’da FETÖ’nün Darbe Girişimine Karşı Türkiye’ye Destek

Karadağ’ın Sancak Bölgesi’nde bulunan Rojaye şehrinde, Karadağ İslam Birliği tarafından Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine karşı Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek programı düzenlendi. Karadağ’ın Sancak Bölgesi’nde yer alan ve nüfusunun %95’ini Müslümanların...