Haberler

23 Ağustos 2021

Güney Afrikalı Kadın Girişimcilere Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), Güney Afrika’nın kalkınmasına kadın girişimcileri destekleyerek katkıda bulunuyor.

Güney Afrika’da TİKA ve MÜSİAD işbirliğinde, kendi işini kurmak ve geliştirmek isteyen kadın girişimcileri destekleme programı Johannesburg Yunus Emre Enstitüsünde gerçekleşti.  3 gün süren eğitim programında, kadın girişimcileri desteklemek amacıyla 18 kadına girişimcilik, inovasyon, iş planı oluşturma ve iletişim alanlarında uygulamalı eğitim verildi. Eğitim sonunda kursiyerler fikirlerini pratiğe dökebilecekleri bir iş planı oluşturdular.

Program bitiminde düzenlenen sertifika törenine katılan Pretorya Büyükelçisi Ayşegül Kandaş yaptığı konuşmada kadın girişimciliğinin, kadına yönelik şiddeti durduracak en önemli araçlardan biri olduğunu ve kadınlara yönelik bu tür programlara desteklerinin devam edeceğini dile getirdi.

MÜSİAD Güney Afrika kadın kolları başkanı Nafisa Hadji ise törende “Türkiye ve Güney Afrika arasındaki ilişkilerin gelişmesinde biz kadın girişimcilerin büyük roller üstlenebileceğine inanıyoruz.” dedi.

Kadın girişimcileri destekleme programı, eğitime katılan 18 kadına eğitim sonrası mentörlük desteği sağlayarak Güney Afrika’nın diğer bölgelerindeki kadın girişimcilere de destek olmayı amaçlıyor.

Sonraki Haber

Cezayir’in Kovid 19 İle Mücadelesine TİKA Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Cezayir’de artmakta olan Kovid-19 vakaları ile mücadele etmek amacıyla 50 adet Oksijen Konsantratörünü Cezayir Sağlık Bakanlığı’na teslim etti. Kovid-19 salgını ile yoğun bir şekilde mücadele eden Cezayir’de oksijen...