Haberler

28 Kasım 2023

Genç İletişimciler TİKA’nın Desteği ile Saraybosna’da buluştu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) işbirliğinde iletişim alanında geleceğin profesyonellerini buluşturmak üzere 2009 yılından bu yana düzenlediği “Gelecekle İletişim Çalıştayı”nın 13’cüsü Bosna Hersek'in Başkenti Saraybosna'ya gerçekleştirildi.

12 farklı ülkeden iletişim alanında lisans, yüksek lisans ve doktora seviyesinde eğitim alan 26 gencin akademik sunumlarla katılım sağladıkları çalıştayın teması "Gönül Coğrafyamızda Medya ve Kültür İnşası" olarak belirlendi. 

TİKA Saraybosna Koordinatörü Erdinç Işık ve RTÜK Başkan Vekili Orhan Karadaş’ın da katılımıyla gerçekleşen etkinlik kapsamında, Saraybosna, Srebrenitsa ve Mostar şehirlerinde çeşitli panel, seminer ve atölyeler düzenlendi. Ayrıca, iletişim fakültesi öğrencileri, hazırlayacakları makaleler ve akademik tezlerle pratik deneyim kazanma fırsatı buldular.

Düzenlenen çalıştay ile geleceğin iletişimcilerinin buluşturulması ve sektörün gelişimine katkı sağlanması hedefleniyor.

 

Sonraki Haber

Muğla’da “Türk Macar İlişkilerinin Dünü, Bugünü, Geleceği” Konuşuldu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) desteklediği "Türk-Macar İlişkilerinin Dünü, Bugünü, Geleceği" konulu uluslararası sempozyum Muğla’da düzenlendi. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, 22-25 Kasım 2023 tarihleri arasında Muğla'da Cumhuriyetin 100. yılında "Türk-Macar İlişkilerinin Dünü, Bugünü,...