Haberler

09 Eylül 2016

Gelişen Sekiz Ülke Teknoloji İşbirliği Görev Gücü Toplantısı’na TİKA’dan Destek

Türkiye, Bangladeş, Endonezya, İran, Malezya, Mısır, Nijerya ve Pakistan’ın üyesi olduğu D-8 (Gelişen Sekiz Ülke) Teknoloji İşbirliği Görev Gücü 4. Toplantısı Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın (TİKA) desteğiyle Ankara’da yapıldı.

D-8 ülkelerinin sorunlarına teknolojik iş birliğiyle çözüm bulabilmek ve teknolojik ihtiyaçlarını belirlenmesi amacıyla Türkiye, Bangladeş, Endonezya, İran, Malezya, Mısır, Nijerya ve Pakistan’ın kamu ve özel sektör paydaşları bir araya geldi.

Üye ülkelerin teknoloji ve Ar-Ge kapasitelerini belirlemek, üye ülkeler arasında teknolojik ve endüstriyel işbirliği alanlarına dair yol haritaları oluşturabilmek ve bu alanlarda projeler yürütmek amacıyla 2008 yılında kurulan D-8 Teknoloji İşbirliği Görev Gücü’nün 4. Toplantısı kapsamında somut işbirliklerini hedefleyen ve tematik olarak akıllı şehirler, sağlık hizmetleri, mali hizmetler ve eğitim alanlarında gerçekleştirilen çalıştaylar düzenlendi ve ayrıca ikili görüşmeler yapıldı.   

Katılımcıların kendilerini tanıtmalarına ve daha sonra birebir görüşmelere olanak sağlayan çalıştay çıktıları ise etkinliğin ikinci gününde katılımcılara aktarıldı.

Sonraki Haber

Senegal’de Kamuya Ait Arazide Kurulu Sebze Bahçelerine Tarım Ekipmanı Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Projet d’Appui a la Petite Irrigation (PAPIL) işbirliğinde hazırlanan “Kolda’da Çiftlik Kurulumu” projesi kapsamında Senegal'in Kazamans Bölgesi'nde Kolda ili kırsalında yer alan beş adet kamuya ait arazide...