Haberler

31 Mayıs 2019

Geleneksel TİKA İftar Sofraları Azerbaycan’da Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Bakü'de iftar programı düzenledi.

Bakü’de Türkiye Cumhuriyeti Bakü Büyükelçisi Erkan Özoral, TİKA Başkan Danışmanı Ali Maskan, Azerbaycan Cumhuriyeti Ekonomi Bakanı Yardımcısı Sahib Memmedov, Azerbaycanlı üst düzey devlet adamları, Milletvekilleri, sivil toplum ve eğitim kurumlarını temsilcileri, basın mensupları, iş adamları ve TİKA'nın ortak proje gerçekleştirdiği kuruluşların temsilcilerinin katılımıyla “Geleneksel TİKA İftar Sofrası” düzenlendi.

Azerbaycan’da Ramazan ayının coşkuyla ve yardımlaşma bilinciyle yaşanılması amacıyla hayta geçirilen iftar organizasyonları kapsamında TİKA tarafından Başkent Bakü’de düzenlenen iftar programında konuşan Büyükelçi Özoral Atalarımızın bize miras olarak bıraktığı yardımlaşma bilincinden vaz geçmemenin önemli olduğunu ve bu değerlere sahip çıkarak her zaman mazlumlara, ihtiyaç sahiplerine destek olmak gerektiğini söyledi.

TİKA Başkan Danışmanı Ali Maskan, gönül ve bedenlerin arındığı, dostluk ve kardeşliğin paylaşıldığı ay olan Ramazan ayında Azerbaycan’da bulunmasından dolayı memnuniyetini ifade etti. TİKA’nın 150 ülkede faaliyet yürüttüğünü söyleyen Maskan, Türkiye’nin her zaman kardeş Azerbaycan’ın yanında olduğunu, aynı zamanda Azerbaycan’ın da her zaman Türkiye’nin yanında olduğuna inandığını dile getirdi.

Ramazan ayı boyunca TİKA tarafından Başkent Bakü ve Bölgelerde yetimler, ihtiyaç sahipleri, şehit yakınları ve Karabağ gazileri için düzenlenen iftar sofralarında 2000’den fazla insan bir araya geldi.

Sonraki Haber

TİKA’dan Kırgızistan’da Ramazan Programı

Türk İşbirliği ve Kordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Kırgızistan’ın Oş şehrinde iftar programı düzenledi. TÜRKSOY tarafından 2019 yılı Kültür Başkenti ilan edilen Oş şehrinde düzenlenen iftara Oş Belediye Başkanı, Oş Vali Yardımcısı, Oş şehir Meclisi...