Haberler

10 Ekim 2015

Gazze İslam Üniversitesi’nin Fizyoterapi Eğitim Laboratuvarı’na Ekipman Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Yeryüzü Doktorları (YYD) işbirliğinde Gazze İslam Üniversitesi’nin Fizyoterapi Eğitim Laboratuvarı’nın Kurulumunun İkinci Aşaması tamamlanarak açılışı gerçekleştirildi.

TİKA tarafından birinci aşaması 26 Nisan 2015 tarihinde tamamlanan Gazze İslam Üniversitesi’nin Fizyoterapi Eğitim Laboratuvarı’nın kurulumunun ikinci aşamasında da 19 yeni cihaz temin edildi. Temin edilen cihazlar sayesinde yıllık 5250 hastaya tedavi hizmeti verilecek aynı zamanda 70 öğrencinin eğitim görmesi sağlanacak. Gazze’de 2014 yılında yaşanan savaşta yaralanan 10.000 kişiden 1000’nin fiziksel engelli duruma düşmesi dolayısıyla, bu kişilerin tedavilerinin gerçekleştirilmesinde önemli bir fonksiyon icra edecek.

Fizik Tedavi Merkezi’nin açılışı törenine, TİKA Filistin Koordinatörü Bülent Korkmaz, Filistin Dışişleri Bakan Yardımcısı Gazi Hamad, Vakıflar ve Din İşleri eski bakanı İsmail Rıdvan, İslam Üniversitesi Başkanı Dr. Adil Awadallah, İHH Gazze Temsilcisi Mehmet Kaya, TİKA yetkilileri ve birçok öğrenci katıldı. TİKA Filistin Koordinatörü Korkmaz, açılışta yaptığı açıklamada TİKA tarafından gerçekleştirilen projenin hayırlı olması dileğinde bulundu.

Açılış törenine katılan öğrenciler Türk halkına yapılan yardımlardan dolayı teşekkür ettiler ve Türkiye’den Gazze Şeridi'nde benzer projelerin gelecekte de devam etmesini istediler. 

Sonraki Haber

Lübnan’da Finaydik İlköğretim Okulu’nun Bahçe Duvarı Yenilendi

Lübnan’ın Akkar ilinde bağlı Finaydik İlçesinde bulunan Finaydik İlköğretim Okulu’nun bahçe duvarı Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından yenilendi. Lübnan’ın Akkar ilinde bulunan Finaydik ilçesi, 35 bin kişilik nüfusu ile Akkar ilinin en...