Haberler

14 Haziran 2014

Gana Su Kaynakları ve İskân Bakanlığı Personeline Eğitim

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ve Türkiye Su Enstitüsü işbirliğinde Gana Cumhuriyeti Su Kaynakları ve İskân Bakanlığı personelinden oluşan 9 kişilik heyete Su ve Atık Su Arıtımı ve Teknolojileri konularında eğitim verildi.

TİKA, su ve sanitasyon alanında gerçekleştirdiği projelerle faaliyet gösterdiği ülkelerin temiz suya sorununun çözülmesine büyük katkı sağlıyor. Bu çerçevede TİKA ve Türkiye Su Enstitüsü işbirliğinde, Gana Cumhuriyeti Su Kaynakları ve İskân Bakanlığı personelinden oluşan 9 kişilik heyete su ve atıksu arıtımı ve teknolojileri konularında eğitim verildi.

İstanbul’da gerçekleşen eğitim programı kapsamında üst ve orta kademedeki teknik yöneticilerden oluşan heyetin İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi tesislerindeki başarılı uygulamaları da yerinde görmeleri sağlandı. Program sonunda katılımcılara sertifikaları verildi. Ayrıca heyete, sosyal program kapsamında İstanbul’un tarihi mekânlarını görme imkânı sunuldu.

TİKA ve Türkiye Su Enstitüsü işbirliğinde, diğer Afrika ülkeleri ile de su ve atıksu arıtımı konusunda eğitim programlarının sürdürülmesi planlanıyor.

Sonraki Haber

Afrika Günü Etkinlikleri Tamamlandı

Gazi Üniversitesi Afrika Medeniyetleri Uygulama ve Araştırma Merkezi ev sahipliğinde Başbakanlık Tanıtma Fonu desteğiyle ve TİKA işbirliğiyle Dünya Afrika Günü Etkinliği Ankara’da gerçekleştirildi. Afrika Günü Etkinliği Gazi Üniversitesinde ev sahipliğinde Başbakanlık Tanıtma Fonu desteğiyle ve...