Haberler

10 Şubat 2016

Filistin Devlet Başkanı Abbas: “TİKA’nın Filistin Halkına Sağladığı Hizmetleri Takdirle Karşılıyorum”

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından temin edilen 50 akülü araç Batı Şeria’da Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ın katıldığı törenle ihtiyaç sahibi engellilere teslim edildi.
 
TİKA, Filistin’da ekonomik, sosyal ve kültürel hayatın gelişmesine yönelik projeler üretmeye devam ediyor. Bu çerçevede TİKA tarafından Filistin Başkanlık Divanı İnsani Yardımlar Ofisi işbirliğinde Batı Şeria’da valiliklerce tespit edilen 50 ihtiyaç sahibi engelli için akülü araba temin edildi. Akülü araçlar, Filistin Başkanlık Sarayı’nda Devlet Başkanı Abbas’ın katıldığı törenle ihtiyaç sahiplerine teslim edildi.
 
Açılış törenine, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Filistin Başkanlık Divanı İnsani Yardımlar Ofisi Başkanı Raida Faris, Türkiye Cumhuriyeti Kudüs Başkonsolosu Mustafa Sarnıç ve TİKA Filistin Program Koordinatörü Bülent Korkmaz katıldı. Açılış töreninde konuşan Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Türkiye halkına ve TİKA’ya teşekkürlerini ileterek, iki kardeş ülkenin işbirliğinin devam etmesi temennilerini belirtti. Filistin Devlet Başkanı Abbas konuşmasının devamında, “Türkiye, her zaman Filistin meselesinin ve Filistinlilerin yanında olmuştur. Bundan sonra da olacağından hiç şüphemiz yok. TİKA’nın Filistin halkına sağladığı katkıları yakından takip ediyor ve bu önemli hizmetlerini takdirle karşılıyorum” şeklinde konuştu.
 
Projenin hayata geçmesiyle, Filistin’in 10 farklı şehrinden 50 engelli vatandaşın gündelik hayatlarının kolaylaştırılması sağlanmış oldu. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ve halkının Filistin’e yönelik ilgi ve alakalarının bizzat uygulayıcısı olan TİKA Filistin Program Koordinatörlüğü, misyonunun bilincinde olarak Filistin toplumuna 2005 yılından bu yana hizmet vermekte olup projeler üretmeye devam ediyor.

Sonraki Haber

II. Abdülhamid’in Mirası Trablus Hamidiye Saat Kulesi Restorasyonu Tamamlandı

II. Abdülhamid Han’ın tahta çıkışının 25. yılı anısına Lübnan'a hediye edilen Trablus şehrindeki Hamidiye Saat Kulesi Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) tarafından restore edildi.  Sultan II. Abdülhamid Han tarafından yaptırılan Hamidiye Saat Kulesi, hem Trablus şehrinin sembolü...