Haberler

27 Kasım 2020

Filipinlerin Kovid 19 ile Mücadelesine TİKA'dan Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Filipinlerin Kovid-19 salgınıyla mücadelesi kapsamında, Manila Belediyesi Başkanlığına yüz maskesi ve tıbbi koruyucu elbise üretiminde kullanılmak üzere 50 adet hızlı dikiş makinası ve ekipmanları desteğinde bulundu.

50 adet hızlı dikiş makinası ve bunlara ait 5 adet kesme makinası, 5 adet kenar dikiş makinası kumaş makası, terzi pimleri, makine yağları, mezura, L cetvel, kesici bıçaklardan oluşan malzemeler, T.C. Manila Büyükelçisi Artemiz Sümer, TİKA Manila Koordinatörü Mustafa Kerimoğlu ve Manila Belediye Başkanı Francısko Moreno Domaggoso’nın katılımıyla düzenlenen törenle teslim edildi.

Sağlanan destekle günde 200 terzinin 4 vardiya çalıştığı atölyede, ilk etapta günlük 25 000 adet, toplamda ise 500 000 adet yıkanabilir yüz maskesi üretilerek ihtiyaç sahiplerine dağıtılması hedefleniyor.

Sonraki aşamada ise aynı makine ve ekipmanlarla Manila’da bulunan 6 adet devlet hastanesi için yılda 180 000 adet olmak üzere, ayda 15 000 adet tıbbı koruyucu elbise üretilmesi planlanıyor.

Sonraki Haber

TİKA’dan Senegal Radyo Televizyon Kurumunun Teknik Kapasitesinin Geliştirilmesine Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığınca (TİKA), Senegal Radyo Televizyon Kurumunun (RTS) teknik kapasitesinin geliştirilmesi projesi kapsamında RTS’ye video kamera, ses-ışık sistemleri ekipmanları desteğinde bulundu. Senegal Radyo Televizyon Kurumunda yapılan teslim törenine T.C. Dakar Büyükelçisi...