Haberler

14 Mart 2016

Etiyopyalı Öğretmenler Ankara’daki Okulları Ziyaret Etti

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği içerisinde, Etiyopya’dan konuk edilen öğretmenlere Türkiye’deki eğitim sisteminin incelenmesine yönelik programlar düzenlendi.   

Türkiye, Afrika’daki dost ve kardeş ülke Etiyopya ile çok yönlü ilişkilerini eğitim alanında da geliştirmeyi sürdürüyor. Etiyopya’nın başkenti Addis Ababa’da TİKA tarafından yürütülen Abadir Enstitüsü İlköğretim Okulu’nun yeniden inşa edilmesi projesi kapsamında söz konusu okuldan 6 kişilik bir heyet Ankara’daki okulları ziyaret ederek eğitim sistemi hakkında bilgi aldı.

Bu kapsamda Dr. Ufuk Ege Anaokulu, Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı Okulları Özel İlkokulu ve Haydar Aliyev İlkokulu ile Ortaokulunu inceleyen heyete FATİH Projesi hakkında bilgi verildi. Teknik ve fiziki şartların yerinde incelendiği ziyaretlerden oldukça memnun kalan heyet, görüşülen okullar ile Kardeş Okul ilişkisi kurulmasını istediklerini dile getirdi. Ziyaret edilen okullar tarafından yöresel yemekler ve çeşitli hediyeler takdim edilen öğretmen heyeti gösterilen ilgi ve misafirperverlikten dolayı teşekkürlerini iletti.

Sonraki Haber

TİKA’nın Azerbaycan’da Eğitim Desteği Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) desteğiyle, İstanbul Kültür Üniversitesinde düzenlenen 12. FLL Robot ve Proje yarışmasına katılan Bakü Türk Anadolu Lisesi’nin AZERTÜRK robot takımı şampiyonluk kupasını kazandı. TİKA Azerbaycan’da faaliyetlerine devam ediyor. Her yıl...