Haberler

04 Ekim 2013

Etiyopya Turizm Sektörü Yönetici ve Uzmanlarının Çalışma Ziyaretine Destek Verildi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın katkılarıyla Federal Demokratik Etiyopya Cumhuriyeti’nin Tigray Eyaleti Kültür ve Turizm Bürosu Başkanı Kebede Amare ve beraberindeki turizm sektörü yönetici ve uzmanlarından oluşan 10 kişilik heyet için Ankara, İstanbul ve Bursa illerini kapsayan çalışma ziyareti düzenlendi.

Federal Demokratik Etiyopya Cumhuriyeti’nin Tigray Eyaleti Kültür ve Turizm Bürosu Başkanı Kebede Amare ve beraberindeki turizm sektörü yönetici ve uzmanlarından oluşan heyet Türkiye’deki incelemeleri kapsamında TİKA’yı ziyaret etti. TİKA Başkan Yardımcısı Harun Tuncer tarafından kabul edilen heyetle yapılan görüşmelerde kendilerine, TİKA’nın yapısı, görev ve faaliyetleri hakkında genel bir sunum yapıldı. Ayrıca TİKA yetkilileri tarafından sorumlu oldukları Etiyopya’nın Tigray Eyaleti’ndeki TİKA projeleri ve anılan eyalete bağlı Necaş Köyü’nde bulunan türbenin restorasyonu ile ilgili yürütülmekte olan proje hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Görüşmede açıklamada bulunan Federal Demokratik Etiyopya Cumhuriyeti’nin Tigray Eyaleti Kültür ve Turizm Bürosu Başkanı Amare, TİKA’nın Etyopya’ya yönelik faaliyetlerinden hükümetlerinin duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Federal Demokratik Etiyopya Cumhuriyeti’nin Tigray Eyaleti Kültür ve Turizm Bürosu Başkanı Amare konuşmasının devamında, kendileri için hazırlanan çok faydalı olacağına inandıkları ziyaret programına destek veren TİKA’ya teşekkürlerini sundu.

TİKA tarafından düzenlenen programla Türkiye’nin turizm sistemi hakkında bilgi aktarımının, tecrübe paylaşımının, tarihi ve turistik yerlerin tanıtımın ve ileriye dönük muhtemel işbirliği alanlarının belirlenmesi hedefleniyor. Heyetin, Ankara, İstanbul ve Bursa illerini kapsayacak programı 30 Eylül – 5 Ekim 2013 tarihleri arasında tamamlaması öngörülüyor.

Sonraki Haber

Tıp Eğitimleri Projesi İnceleme Ziyaretine Destek Verildi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın katkılarıyla, Türkiye’de düzenlenen eğitim programlarının etkin bir şekilde hazırlanması, verilecek mesleki eğitimlerin uygulama içeriklerinin belirlenmesi, Türkiye’ye gelecek Özbek doktorlara ihtiyaçlarına uygun ve etkin bir eğitim verilebilmesi amacıyla Sağlık Bakanlığı...