Haberler

12 Ocak 2017

Eritre’de Göçmenlik ve Vatandaşlık Bürosuna Elektronik Ekipman Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Eritre’nin Göçmenlik ve Vatandaşlık Bürosu’na elektronik ekipman desteğinde bulunuldu.

TİKA’nın Afrika’da faaliyetlerine yenilerini eklemeye devam ediyor. Bu kapsamda yaklaşık 6 milyon nüfusa sahip önemli bir Kızıldeniz ülkesi olan Eritre’nin Göçmenlik ve Vatandaşlık Bürosu’na TİKA tarafından elektronik ekipman desteği sağlandı.

Güney Sudan’ın ardından Afrika’nın en genç ülkesi olan Eritre’ye, büro malzemelerinden oluşan ekipmanlar teslim edildi. Başkent Asmara’da gerçekleşen teslim törenine, görevine yeni atanan T.C. Asmara Büyükelçisi Aykut Kumbaroğlu ve Eritre Göçmenlik ve Vatandaşlık Bürosu Başkanı Habtemichael Tsegay katıldı.

Eritre Göçmenlik ve Vatandaşlık Bürosu Başkanı Habtemichael Tsegay, törende yaptığı açıklamada, desteklerinden dolayı Türkiye ve TİKA’ya teşekkürlerini iletti. Türkiye ile Eritre arasındaki ilişkiler ülkenin bağımsızlığına müteakip 1993 yılında kuruldu. Başkent Asmara’daki T.C. Büyükelçiliği 2013 yılında açılmış olup halihazırda faaliyetlerini sürdürüyor. 

Sonraki Haber

Moğolistan Tuvaları Kitabı TİKA Desteğiyle Yayınlandı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA)’nın desteği ile Moğolistan Kültür ve Sanat Üniversitesi Kültür ve Sanat Araştırma Enstitüsü işbirliğinde “Moğolistan Tuvaları” adlı eser düzenlenen bir törenle Moğolistan ve bilim dünyasına tanıtıldı. Moğolistan Tuvaları eseri...