Haberler

05 Mayıs 2021

Erenler Sofrası Ürdün’de

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, "Erenler Sofrası Ramazan Programı" kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere 900 adet gıda kolisinin dağıtımına Ürdün'de başlandı.

Ürdün Haşimi Hayır Cemiyeti (JHCO) ve Türk Hayır Cemiyeti ile işbirliğinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerine riayet edilerek yapılan dağıtımda, ihtiyaç sahibi ailelere toplamda 900 koliden oluşan 21 ton gıda ulaştırılacak.

Yunus Emre, Hacı Bektaşı Veli ve Ahi Evran anısına düzenlenen program kapsamında dağıtılan kolilerde şeker, pirinç ve yağ gibi temel gıda maddelerinin yanı sıra, Anadolu Erenlerinin mütevazilik ve misafirperverliğini temsil eden sembolik bir hediye olarak şimşir kaşıklar da yerini aldı.

Cumhurbaşkanlığı tarafından 2021 yılının Yunus Emre ve Türkçe Yılı, Hacı Bektaş Veli Yılı ve Ahi Evran Yılı ilan edilmesi kapsamında TİKA, bu yıl 87 ülkede gerçekleştirdiği ramazan ayı sosyal dayanışma projelerini "Erenler Sofrası" adı altında planladı.

Sonraki Haber

Afganistan'da Yetimler Erenler Sofrasında Buluştu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Afganistan'ın başkenti Kabil'de bulunan Teyi Mesken Yetimhanesi'ndeki çocuklara iftar verdi. İftar Programına Afganistan Çalışma, Sosyal İşler Bakanı Beşir Ahmad Tahyanc, TİKA Başkan Yardımcısı Naci Yorulmaz, Yetimhaneler Genel Müdürü...