Haberler

22 Nisan 2021

Erenler Sofrası Tunus’ta

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Erenler Sofrası Ramazan Programı kapsamında Tunus’un Cenduba, Sidi Buzid, Kasrin ve Kayravan bölgelerinde yaşayan 800 ihtiyaç sahibi aileye toplam 22 ton gıda yardımında bulundu.  

TİKA tarafından 21 Nisan Çarşamba günü Tunus Sosyal Dayanışma Birliği (UTSS) Genel Müdürlüğüne teslim edilen gıda paketleri Tunus Sosyal Dayanışma Birliğinin yerel şubeleri aracılığıyla ilgili bölgelerdeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

2021 yılının Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı tarafından Yunus Emre ve Hacı Bektaş Veli Yılı olarak ilan edilmesi kapsamında TİKA, bu yıl 87 ülkede gerçekleştirdiği Ramazan Ayı Sosyal Dayanışma Projelerini “Erenler Sofrası” Projeleri adı altında yürütüyor.

Bu kapsamda, Anadolu erenleri olarak da bilinen Yunus Emre ve Hacı Bektaş Veli’nin şiir ve öğretilerinin özünü oluşturan Allah ve insan sevgisi, paylaşma, dayanışma gibi değerler TİKA tarafından dünyanın çeşitli bölgelerindeki Ramazan Ayı projelerinin ortak teması olarak belirlendi. 

 

Sonraki Haber

TİKA’nın Erenler Sofrası Cibuti’de

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) “Erenler Sofrası” Ramazan Programı kapsamında, Cibuti’de 330 ihtiyaç sahibi aileye 16,5 tonluk gıda yardımı yapmaya başladı.    TİKA ve Hayır Kulübü Derneği (l’Association de Club de Bienfaisance) iş birliğinde...