Haberler

14 Mayıs 2021

Erenler Sofrası Trinidad ve Tobago’da

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından 2021 yılında gerçekleştirilen “Erenler Sofrası” Ramazan Programı kapsamında Trinidad de Tobago’nun başkenti Port of Spain’de 300 aileye gıda paketi temin edildi.

TİKA tarafından, Anjuman Sünnet-ül-Cemaat Derneği (ASJA) işbirliğinde, Port of Spain'de altı farklı Müslüman topluluğunun liderine ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere 300 adet gıda paketi teslim edildi.  Teslim törenine T.C. Port of Spain (Trinidad ve Tobago) Büyükelçisi Bengü Yiğitgüden katıldı.

Teslim töreninde konuşan ASJA Genel Sekreteri Sn. Rahimool Hosein, TİKA'ya teşekkür ederek şunları söyledi, “Öncelikle, Ramazan 2021 Projesi için TİKA'ya ASJA adına en içten şükranlarımızı sunuyorum. Bunun sizinle ve dolayısıyla Türk Hükümeti ile yakın bir ilişkinin başlangıcı olmasını umuyoruz. Türkiye’nin Trinidad ve Tobago Büyükelçisi Sn. Bengu Yiğitgüden'e de verdiği destekten dolayı teşekkür ederiz. Ülkemizdeki Kovid -19 kısıtlamaları nedeniyle, paketleri topluma dağıtılmak üzere altı bölge liderimize teslim ediyoruz. Gelecekte insanlığın yararına benzer projelerde işbirliği yapmayı ve bunlara katılmayı umuyoruz.”

Sonraki Haber

TİKA’dan Ukrayna’ya Sağlık Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), İrpin Hastanesi’ne bağlı İrpin Tıbbi Klinik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne donanım desteğinde bulundu. Ukrayna Savunma Bakanlığı'na bağlı hastanede bulunan klinik, yaralanan askeri personelin nörorehabilitasyonu için Ukrayna’daki tek merkez...