Haberler

27 Nisan 2021

Erenler Sofrası Kırgızistan’da

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Erenler Sofrası Ramazan Programı kapsamında Kırgızistan’da 3.000 aileye ulaştıracağı gıda dağıtım programına başladı. 

2021 yılının Cumhurbaşkanlığı tarafından Yunus Emre ve Türkçe Yılı, Hacı Bektaş Veli Yılı ve Ahi Evran Yılı olarak ilan edilmesi kapsamında TİKA, “Erenler Sofrası” adı altında başlattığı Ramazan ayı sosyal dayanışma projelerine Kırgızistan’da devam ediyor.

Bu çerçevede Kırgız Kızılayı Merkez Binası’nda düzenlenen teslim törenine Kırgız Kızılayı Müdürü Çingiz Çakıpov, TİKA Bişkek Koordinatörü Osman Usta ile Kızılay Gönüllüleri, ihtiyaç sahipleri ve basın mensupları katıldı.  

Kırgız Kızılayı Müdürü Çingiz Çakıpov yaptığı konuşmada, Kızılay olarak Ramazan ayı yardımlarını ülkenin dört bir tarafına ulaştırdıklarını kaydederek, TİKA’ya destekleri için müteşekkir olduklarını belirtti.

TİKA Koordinatörü Osman Usta ise, bu sene gönül coğrafyamızın mimarlarının anısına “Erenler Sofrası” temasıyla Ramazan ayının yardımlaşma ve dayanışma ikliminde Türk milletinin desteklerini 87 ülkede ihtiyaç sahipleriyle paylaştıklarını dile getirerek, Kırgızistan’ın tüm bölgelerinde Ramazan ayı boyunca 3.000 aileye gıda ve hijyen malzemesi yardımı ulaştıracaklarını ifade etti.

TİKA; Kırgızistan’da Ramazan ayı yardımlarının dağıtımını K.C. Sağlık ve Sosyal Kalkınma Bakanlığı, Kırgız Kızılayı, Ahıska Türkleri Derneği, Uygur İttifak Derneği, Dungan Derneği, Karadenizliler Derneği, Görme Engelliler Derneği, Ruka v Ruke Otizm Derneği ve Umut Bulağı Derneği ile iş birliğinde gerçekleştiriyor.

Sonraki Haber

TİKA’dan Zimbabve’de Tarıma Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Zimbabve’nin Batı Mashonaland bölgesindeki 80 çiftçiye tohum ve zirai ilaç desteğinde bulunuldu. Zimbabve’de kırsal kesimde yaşayan halkın geçim kaynağını oluşturan tarım sekötürünün geliştirilmesi amacıyla Batı Mashonaland bölgesindeki 80...