Haberler

03 Mart 2016

Emine Erdoğan, Nijerya'da TİKA’nın Yaptığı Yetimhanenin Açılışını Gerçekleştirdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Nijerya'nın başkenti Abuja'da onarımı Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) tarafından yapılan yetimhanenin açılışını gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Nijerya Devlet Başkanı Muhammed Buhari'nin eşi Aisha Buhari ile birlikte bir yetimhanenin açılışını yaptı.

Nijerya'nın başkenti Abuja'da TİKA tarafından onarımı yapılan yetimhanenin açılışına katılan Erdoğan'a, karşılama töreni esnasında bir kız çocuğu tarafından çiçek takdim edildi.

Açılış töreni, iki ülkenin milli marşlarının okunmasıyla başladı. Açılış kurdelesini Buhari ile birlikte kesen Emine Erdoğan, yetimhanedeki çocuklarla yakından ilgilendi, hatıra fotoğrafı çektirdi. Emine Erdoğan, çocuklara çeşitli hediyeler de verdi.

TİKA tarafından gerçekleştirilen projeyle yetimhanenin tadilatı yapılarak, binanın giriş yolu düzenleme çalışmaları gerçekleştirildi.

 

KAYNAK: AA

 

Sonraki Haber

Kırgızistan’da Kapan Subanov Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesine Tadilat Desteği

Kırgızistan’ın Talas vilayeti Kara-Buura ilçesinin merkezi olan 11.000 nüfuslu Kızıl-Adır kasabasında bulunan Kapan Subanov Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinin kadın doğum bölümüne Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından onarım desteğinde bulunuldu. TİKA, Kırgızistan’da...