Haberler

27 Eylül 2014

Duşanbe'de Aşçılık ve Servis Hizmetleri Eğitim Programı Düzenlendi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından Tacikistan Cumhuriyeti Çalışma, Göç ve Nüfus İşleri Bakanlığı talebi üzerine Tacikistan’ın Başkenti Duşanbe’de Aşçılık ve Servis Hizmetleri Eğitim Programı düzenlendi. 

TİKA, faaliyet gösterdiği ülkelerde kamu, kurum ve kuruluşların personellerinin mesleki eğitimine yönelik projelerine devam ediyor. Bu kapsamda Tacikistan Cumhuriyeti Çalışma, Göç ve Nüfus İşleri Bakanlığı talebiyle başlatılan proje çerçevesinde, resmi toplantılarda hizmet edecek servis personelinin bilgi ve becerilerinin artırılması, organizasyonlarda ilk kez görev alacak personelin seçimi amacıyla Duşanbe’de aşçılık ve servis hizmetleri konusunda yaklaşık bir ay süre ile eğitim programı düzenlendi.

Onarımı ve tüm ekipmanları TİKA tarafından temin edilen Duşanbe Yetişkinler Eğitim Merkezinde, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan iki uzman eğitici tarafından gerçekleştirilen eğitim programı süresince, mutfak eğitimi olarak katılımcı gruba mutfakta ön hazırlıklar, uluslararası mutfak ve Türk mutfağına özgü yemekler hakkında uygulamalı eğitimler verildi. Ayrıca servis hizmetleri kapsamındaki katılımcı gruba 2. Kademe Servis Komisi, yetişkinler eğitimi programı ile Başkanlık Sarayı çalışanlarına da protokol servis hizmetleri konularında eğitim düzenlendi.

Eğitim programına alınan kursiyerlerden başarılı olanlar arasından yetkililerce seçilen servis kursiyerleri, Eylül ayı içerisinde Duşanbe’de düzenlenen Şangay İşbirliği Örgütü toplantısında üst düzey heyetlere hizmet verdiler. Katılımcılar eğitim programı sonunda yaptıkları açıklamada, söz konusu eğitim programına destek veren TİKA ‘ya teşekkürlerini ilettiler.

Sonraki Haber

Tunus Mülki İdare Amirleri Türkiye'de Mülki İdare Hizmetlerini İnceledi

Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı ve Tunus İçişleri Bakanlığı arasında Mesleki Tecrübe Paylaşımı ve İşbirliğinin Geliştirilmesi Projesi kapsamında Tunus İçişleri Bakanlığında görevli 20 Mülki İdare Amiri Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın katkılarıyla Türkiye’de mülki idare...