Haberler

08 Mayıs 2016

Dost ve Kardeş Ülkelerin Polisine Eğitim Desteği Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve T.C. Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliğinde 2016 eğitim programı çerçevesinde; Nisan ayı içinde Bosna-Hersek, Kırgızistan ve Moldova polislerine eğitimler verildi.

TİKA Türkiye’nin emniyet alanındaki tecrübesi aktarmaya devam ediyor. TİKA bu kapsamda, emniyet teşkilatı mensuplarına yönelik olarak tecrübelerin karşılıklı paylaşılması, suçla mücadelede ortak bilinç geliştirme ve iki ülke polis teşkilatlarının terminolojilerinde birlik sağlanması amacıyla hizmet içi ve uygulamalı eğitimler gerçekleştirdi. Nisan ayı içinde; Bosna-Hersek Emniyet Teşkilatı personeline yönelik Bosna-Hersek’te “Oto Hırsızlığı ile Mücadele Kursu”, Moldova Emniyet Teşkilatı personeline yönelik Türkiye’de “Polis Liderliği ve Yönetim Becerileri Kursu”, Kırgızistan Emniyet Teşkilatı personeline yönelik Kırgızistan’da “Proje Döngüsü Yönetimi Kursu” düzenledi.

Proje çerçevesinde ayrıca, polislik uygulamalarındaki uluslararası standartların yaygınlaştırılması, bölgesel güvenlik sorunlarına koordineli ve eşgüdüm halinde mücadele anlayışının geliştirilmesi, Türkiye’nin güvenlik işbirliği içerisinde olduğu ülkelerdeki üst düzey polis yöneticilerinin ve uzmanlık gerektiren birimlerde Türk polislerince verilecek eğitimlerle polislik alanında yaşanan gelişmelerden haberdar edilerek polis teşkilatlarındaki değişimlerin hızlandırılması gibi konuların ele alındığı eğitim programları 38 polisin katılımıyla gerçekleştirildi. 

Sonraki Haber

Türkiye Ukrayna Arasında Diplomatik İşbirliği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Ukrayna Diplomasi Akademisi arasında işbirliği protokolü imzalandı. TİKA ile Ukrayna Dışişleri Bakanlığına bağlı Ukrayna Diplomasi Akademisi arasındaki işbirliği perspektiflerinin geliştirilmesi ve muhtemel ortak projelerin değerlendirilmesi ve fikir...