Haberler

13 Haziran 2016

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Myanmar'da TİKA Yardım Organizasyonuna Katıldı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın (TİKA) Myanmar Arakan bölgesindeki Müslümanlar için düzenlediği Ramazan Organizasyonu Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun katılımıyla gerçekleşti.

Ramazan Organizasyonu kapsamında düzenlenen törene katılan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rakhine Eyaleti Başbakanı Nyi Pu, Myanmar Büyükelçisi ve TİKA Myanmar Koordinatörü Abdulahad Kökdağı katıldı.

Etkinlik kapsamında Arakan bölgesindeki Müslümanlar için TİKA tarafından temin edilen bir aylık gıda yardımı ve Ramazan paketleri Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Arakan Bölge Başbakanı tarafından 2000'i aşkın muhtaç aileye dağıtıldı.

Arakan bölgesinde yaşayan ve daha önce yerlerinden edilmiş Müslüman ve Budist'ler için TİKA organizasyonu ile temin edilen gıda yardımları Dışişleri Bakanı aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.

Dışişleri Bakanı ve Arakan Bölge Başbakanı Sınır Güvenliği ve Gençlik Eğitim Bakanlığı bünyesinde yer alan yetimhaneyi ve merkezde eğitim gören öğrencileri ziyaret ederek yardım kolilerini teslim etti. Yerel yetkililer TİKA’nın sağladığı yardımları için Dışişlerine Bakanına aracılığı ile TİKA’ya teşekkür ederek TİKA Myanmar Koordinatörü Abdulahad Kökdağı'na sertifika takdim etti.

Ramazan ayının gelmesiyle başlayan program Yangon şehrinde pek çok camide toplam 6300 kişinin katıldığı iftar yemekleri ile toplu iftar organizasyonu olarak Ramazan sonuna kadar devam edecek.

Sonraki Haber

Doğu Bosna’da Göçü Engelleyecek İstihdam Projesi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından uygulanan “Gıda ve Yaşam Güvenliğinin Sağlanmasına Yönelik Patates Üretiminin Arttırılması Projesi ile Doğu Bosna’da iç göçün engellenerek, tarımsal istihdam artırılacak. Gıda ve Yaşam Güvenliğinin Sağlanmasına Yönelik Patates...