Haberler

20 Mayıs 2015

Cumhurbaşkanı Erdoğan Fatih Sultan Mehmed Camii'nin Açılışını Yapacak

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan bugün Bosna-Hersek’e  günübirlik resmi bir ziyarette bulunacak. Ziyaret kapsamında restorasyonu TİKA tarafından tamamlanan Bosna-Hersek’in en eski camisi Fatih Sultan Mehmed ( Hünkar) Camii’nin restorasyon sonrası yeni haliyle ibadete açılışını yapacak.

Cumhurbaşkanlığından yapılan yazılı açıklamada, Erdoğan’ın ziyaretinin, dost ve kardeş Bosna-Hersek’le mükemmel seviyedeki ilişki ve işbirliğinin daha da güçlendirilmesine yönelik ortak iradenin en üst düzeyde teyidine imkan sağlayacağı ifade edildi.

 Açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Bosna-Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı ve üyeleriyle görüşmelerde bulunacağı, Bosna-Hersek Temsilciler ve Halklar Meclisi Başkanlık Divanı üyelerini, Bakanlar Kurulu Başkanı ve yardımcılarını da kabul edeceği belirtildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ziyaretinde, Ziraat Bankası'nca Bosna-Hersek için tahsis edilen 50 milyon avroluk kredinin imza törenine de katılacağı vurgulanan açıklamada, Bosna-Hersek’teki kültür mirasının korunmasına yönelik çalışmalar çerçevesinde, Vakıflar Genel Müdürlüğü'nce restore edilen, İsa Bey İshakoviç Hamamı ile restorasyonuTİKA tarafından tamamlanan Hünkâr Camisi'nin açılışının törenle gerçekleştirileceği kaydedildi.

KAYNAK AA

Sonraki Haber

TİKA'nın BosnaHersek'te Gerçekleştirdiği Projeler 2008 / 2014

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA)'nın 2008-2014 yılları arasında Bosna-Hersek'te gerçekleştirdiği projeler hakkında [ İNFOGRAFİK]