Haberler

02 Nisan 2015

Cibuti Burhan Bey Caddesi Yenileme Projesi Devam Ediyor

Temel taşları geçtiğimiz ocak ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atılan Cibuti Burhan Bey Caddesi yenileme projesi devam ediyor.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından gerçekleştirilen projelerle Türkiye Afrika kıtasını kalkındırmaya ve Afrika insanının hayatına dokunmaya devam ediyor. TİKA kuruluşundan bu yana edindiği bilgi ve deneyimle, sahip olduğu tarihi misyon ve vizyonla faaliyetlerini her gün bir adım daha öteye taşıyor.

Temel atma töreni geçtiğimiz Ocak ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımlarıyla gerçekleştirilen Burhan Bey Caddesi Yenileme Projesi kapsamındaki çalışmalar hız kesmeden sürüyor. Geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bölge ülkelerine yönelik gerçekleştirdiği ziyaret sırasında, bu ziyaretin Türkiye – Cibuti ilişkilerinde farklı bir dönüşüm ve gelişime vesile olması ifade ve temenni edilmişti. Bu çerçevede TİKA faaliyetlerine ara vermeden devam ediyor ve gerçekleştirmekte olduğu projelerle Doğu Afrika’ya pek çok alanda yardımlarını sürdürüyor. Bu projelerden bir tanesini de Cibuti’de yer alan Burhan Bey Caddesi Yenileme Projesi oluşturuyor. Ülkelerin kendine özgü koşullarını merkeze alan ve insan odaklı yaklaşımı etrafında şekillenen faaliyetleri ile TİKA, Cibuti halkını kalkındırmaya devam ediyor. Farklı alanlarda gerçekleştirilen faaliyetlerle TİKA, tarihsel ve kültürel önemi haiz bir ülke olan Cibuti ile ülkemiz arasındaki ilişkilerin gelişimi bağlamında önemli projelere imza atıyor. 

Sonraki Haber

Türkmenistan Dışişleri Bakanlığı Uluslararası İlişkiler Enstitüsü Öğrencilerine Eğitim

Türkmenistan Dışişleri Bakanlığı Uluslararası İlişkiler Enstitüsü ile 2012 yılından bu yana devam eden İşbirliği kapsamında, Türk öğretim görevlileri tarafından uluslararası hukuk, uluslararası ekonomik ilişkiler, online gazetecilik ve uluslararası ilişkiler ve diplomasi alanlarında Türkmen öğrencilere eğitim...