Haberler

05 Ekim 2017

Cibuti’de 400 Öğrenciye Okul Malzemesi Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Cibuti’nin Kırsal Bölgelerinden olan Arta Vilayetinde Eğitimi Destekleme Projesi kapsamında 400 öğrenciye okul malzemesi desteğinde bulundu.

Cibuti Sosyal Kalkınma Ajansı (ADDS) işbirliğinde, Cibuti’nin kırsal ve yoksul bölgelerinden olan Arta Vilayetine bağlı Hilbaley, Omar Jagaac ve PK 51 köylerinde TİKA tarafından  eğitim-öğretim faaliyetlerini desteklemek üzere bölgede bulunan 400 ilkokul öğrencisine okul malzemesi desteği sunuldu.

Arta Valiliği, Cibuti Sosyal Kalkınma Ajansı ve TİKA tarafından yapılan inceleme ve değerlendirmeler sonucu tespit edilen bölgelerde öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere okul malzemelerinden oluşan 400 adet öğrenci seti bölgede bulunan öğrencilerin katılımlarıyla düzenlenen törende teslim edildi. Teslim töreni başta bölge halkı ve öğrencilerin yoğun katılımı olmak üzere, Arta Valiliği yetkilileri, Bölge Milletvekilleri, Cibuti Sosyal Kalkınma Ajansı, Cibuti Milli Eğitim Bakanlığı Bölge temsilcileri, TİKA yetkilileri ve T.C Cibuti Büyükelçsi Sadi Altınok’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Teslim töreninde konuşan Cibuti Arta Valiliği yetkilileri kardeş ve dost ülke olan Türkiye Cumhuriyeti’nin Cibuti Cumhuriyeti’ne yönelik sağlamış olduğu destek ve katkılarından dolayı büyük bir memnuniyet duyduklarını ifade etti. TİKA tarafından dağıtılan 400 adet öğrenci setinin bölge öğrencilerinin ihtiyaçlarını karşılamada çok öenmli olduğunu, TİKA sayesinde bölgede bulunan yoksul ve yetim öğrencilerin yeni eğitim yılına daha mutlu, istekli ve eksiksiz bir şekilde gireceklerini belirtti.  

Sonraki Haber

7. Avrasya Tıp Günleri

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Bayındır Sağlık Grubu işbirliğinde Avrasya Tıp Günleri’nin 7'ncisi düzenlendi. TİKA Dış İlişkiler ve Ortaklıklar Dairesi Başkanı Dr. Mehmet Yılmaz, bu yıl yedincisi düzenlenen Avrasya Tıp Günleri'nin, TİKA'nın...