Haberler

06 Nisan 2022

Cezayir’de Turizm Eğitimine TİKA Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile Cezayir Turizm ve El Sanatları Bakanlığı işbirliğinde 27-31 Mart 2022 tarihleri arasında “Turizm Eğitiminde Güncel Yaklaşımlar Eğitimi” düzenlendi.

TİKA ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Turizm Eğitiminde Güncel Yaklaşımlar Eğitimine, Cezayir Turizm ve El Sanatları Bakanlığı ile Cezayir Mesleki Eğitim Bakanlığı’nda turizm eğitimi alanında görev yapan 35 uzman katıldı.

Cezayir’de, Tunus, Gambiya, Özbekistan ve Azerbaycan’dan sonra 5.si düzenlenen ve 5 gün süren eğitimlerde katılımcılara Akdeniz Üniversitesi Manavgat Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cem Oktay Güzeller, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Antalya Falez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ersümer Eren ve Müdür Yardımcısı İsa Keleş tarafından eğitimler verildi. Eğitimlerde, “Türkiye’de Mesleki Turizm Eğitiminin Genel Yapısı”, “Bazı Avrupa Ülkelerinde Turizm Eğitimi ile İlgili Uygulamalar”, “Alternatif Turizm”, “Türkiye’de Turizm Çeşitleri”, “Türkiye’de Uygulanan İşbaşı Eğitim Modeli” ve “Türkiye’deki Turizm Otelcilik Okulları” gibi konular işlendi.

Cezayir Turizm Bakanlığı Genel Sekreteri Raşit Bennacer, T.C. Cezayir Büyükelçiliği Müsteşarı Ümit Alpaslan Kılıç ve TİKA Cezayir Koordinatörü Dr.Alparslan Çevik’in de yer aldığı törenle uzmanlara sertifikaları dağıtıldı.

Projenin ikinci aşaması olan “Turizm İleri Düzey Yiyecek İçecek, Konaklama ve Seyahat Hizmetleri Alanı Eğitici Eğitiminin” bu yıl Antalya’da gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Sonraki Haber

TİKA'dan Kosova'daki İhtiyaç Sahiplerine Gıda Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) tarafından, ramazan dolayısıyla bu yıl da Kosova'da ihtiyaç sahiplerine yönelik 1250 adet gıda kolisinin dağıtımına başlandı. Ramazan ayı boyunca Pritşine, Prizren, İpek, Mitrovica, Skenderay, Vıçıtrın, Dragaş  Ferizay ve Mamuşa...