Haberler

11 Haziran 2020

Cezayir’de Maske ve Koruyucu Giysi Üretimine TİKA Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA)’nın desteğiyle Cezayir Mesleki Eğitim Bakanlığı’na ait atölyelerde 100 bin cerrahi maske ve 2.500 koruyucu giysi üretilecek.

Maske ve giysiler, Cezayir Valiliği Mesleki Eğitim Müdürlüğü’nün koordinasyonunda farklı bölgelerdeki atölyelerde üretilecek. TİKA tarafından temin edilen kumaş ve diğer üretim malzemeleri ile üretilecek olan ürünler öncelikli olarak risk grubundaki kamu çalışanlarına dağıtılacak.

Teslim esnasında konuşan Müsteşar Ahmed Bafou yaşanmakta olan koronavirüs salgını sürecinde TİKA’nın bu desteğinin salgına karşı verilen mücadeleye önemli bir katkı sağlayacağını ifade ederek, Türkiye’nin mesleki eğitim alanındaki tecrübesini Cezayir’e aktarmak istediklerini, bu faaliyetin iki kurum arasındaki işbirliği için bir başlangıç olması açısından da anlamlı olduğunu belirtti.   

Sonraki Haber

TİKA ve Uluslararası Hasene Derneği’nden Kenya’da Sel Mağdurlarına Yardım

Hasene Uluslararası Yardım Derneği ve Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Kenya’nın kuzeydoğusunda yaşayan sel mağduru 1200 aileye yardım ulaştırdı. Hasene Derneği tarafından sağlanan gıda paketleri TİKA koordinasyonunda Tana River ve Garissa eyaletlerinde, 25...