Haberler

08 Ekim 2021

Cezayir’de Engelli İstihdamına TİKA Desteği

Cezayir’de engelli bireylerin kurye olarak istihdam edilebilmeleri amacıyla Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından 14 adet engelli motosikleti hibesinde bulundu.

Cezayir’de engelli bireylerin sosyal yaşama katılımı alanında faaliyetler yürütmekte olan Attawassol Derneğinin farklı firmalarla yapmış olduğu protokol çerçevesinde kurye olarak istihdam edilecek engelli bireyler için TİKA tarafından 14 adet motosiklet desteği sağlandı.

Temin edilen araçlar T.C. Cezayir Büyükelçisi Sayın Mahinur Özdemir Göktaş, Attawassol Derneği başkanı Beşir Berrak, Cezayir TİKA Koordinatörü Dr. Alparslan Çevik’in katıldığı törenle dernek mensuplarına teslim edildi.

Törende yaptığı konuşmada engelli bireylerin sosyal yaşama katılımının önemine vurgu yapan Büyükelçi Mahinur Özdemir Göktaş, TİKA’nın bu desteğinin birçok kişiye istihdam sağlayacağını söyledi.

Dernek Başkanı Beşir Berrak ise konuşmasında böyle bir etkinliğin ilk defa dernekleri için düzenlendiğini belirterek, TİKA’nın bu desteğinden çok mutluluk duyduklarını ve desteğin engelliler için ifade ettiği öneme değindi.

Cezayir TİKA Koordinatörü Dr. Alparslan Çevik ise, TİKA’nın dünyanın dört bir köşesinde olduğu gibi Cezayir’de de sosyal faaliyetler yürüttüğünü, bu faaliyetin istihdam konusunda dernek üyelerine önemli bir destek saylayacağını ifade etti. Çevik,  önümüzdeki günlerde engelli bireylerin ekonomik durumlarının iyileştirilmesine yönelik yeni projeler yürüteceklerini de sözlerine ekledi.  

Sonraki Haber

TİKA’dan Cibuti’de Serabral Palsi Hastası Çocuklara Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile Cibuti Ulusal Engelliler Ajansı (ANPH) işbirliğinde yürütülen “Cibuti Serebral Palsi Mağduru Çocukların Yaşam Kalitesi’nin Artırılması Projesi” kapsamında Cibutili 31 çocuğa ayarlanabilir tekerlekli sandalye desteği sağlandı.   Cibuti...