Haberler

19 Temmuz 2017

Cezayir’de 15 Temmuz Türkiye Cezayir Dayanışması

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), 15 Temmuz’un yıl dönümü vesilesiyle Cezayir’de “15 Temmuz Türkiye-Cezayir Dayanışması” temalı ödüllü yarışma düzenledi.

TİKA Cezayir Program Koordinasyon Ofisi tarafından duyurusu yapılan ve çok yoğun ilgi gören yarışmada, katılımcıların 15 Temmuz gecesine dair ne hissettiklerini yazmaları istendi. 15 Temmuz günü, TİKA Cezayir Program Koordinasyon Ofisi’nde Cezayirli basın mensuplarının da katılımıyla düzenlenen ödül töreninde, samimi duygularla yazılmış, övgü dolu onlarca mesaj arasından kura ile seçilen üç mesaj sahibine Türkiye’ye gidiş-dönüş uçak bileti hediye edildi.

Törende ödül alan Souhib Khazzar yaptığı konuşmada, Cezayir halkının Türk halkını kardeş ülke olarak gördüğünü, 15 Temmuz gecesi siyasi görüşü her ne olursa olsun, tüm halkın sokağa dökülüp darbe girişimine karşı birlikte tepki göstererek demokrasiyi koruduğunu ve bu durumun çok etkileyici olduğunu ifade etti.

15 Temmuz etkinlikleri kapsamında, TİKA ve Türkiye Cumhuriyeti Cezayir Büyükelçiliği işbirliğiyle Türk halkının 15 Temmuz darbe girişimi gecesindeki kahramanlık öyküsünü anlatan ve Anadolu Ajansı’nın fotoğraflarından oluşan bir sergi düzenlendi.

Ayrıca aynı kapsamda, geçtiğimiz günlerde Cezayir Program Koordinasyon Ofisi toplantı salonunda, Cezayirli medya mensupları ile bir araya gelinerek, 15 Temmuz hain darbe girişimi hakkında bilgilendirmede bulunulmuştu.

Sonraki Haber

15 Temmuz Şehitleri Gökoğuz Yeri’nde Anıldı

Moldova’da Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından düzenlenen etkinlerle 15 Temmuz şehitleri anıldı. 15 Temmuz 2016 gecesi ülkemizde milli irade ve demokrasiye karşı yapılan hain darbe girişimi sonucunda şehit olan 250 vatandaşımız ve...